Ruch Chorzów awansował do 2. ligi!

Ruch Chorzów zrobił pierwszy krok do powrotu na swoje miejsce w polskiej piłce nożnej. W środę, 2 czerwca 2021 r., zapewnił sobie awans do 2. ligi.

Ruch chorzow awans

Dokładnie cztery lata temu, 2 czerwca 2017 r., Ruch Chorzów spadł z Ekstraklasy. Później były kolejne spadki i wydawało się, że Niebiescy są na dnie. Nic bardziej mylnego, po wielu problemach klub się pozbierał i systematycznie odbudowuje swoją pozycję w polskiej piłce nożnej.

Ruch Chorzów – Miedź II Legnica 4:0

W meczu 35. kolejki 3. grupy 3. ligi Ruch Chorzów pokonał rezerwy Miedzi Legnica 4:0 i tym samy przypieczętował swój awans do 2. ligi. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 2. minucie, a do bramki gości trafił kapitan Niebieskich, Tomasz Foszmańczyk. Pół godziny później kolejną dołożył Bartłomiej Kulejewski, trzecią w 38. strzelił Tomasz Wójtowicz, a czwartą w 86. minucie zaliczył Jakub Siwek.

Ruch Chorzów awansował do II ligi

Ruch Chorzów wraca na szczebel centralny i w przyszłym sezonie będzie walczył o kolejny awans w eWinner 2. Ligdze. W Chorzowie wszyscy wierzą, że to tylko kolejny etap w drodze Niebieskich na swoje miejsce, czyli do Ekstraklasy.