Rozpoczęło się głosowanie na projekty do chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego

Drogi rowerowe, place zabaw, koncerty, festiwal filmowy czy ptasie familoki – ponad 50 projektów zgłoszonych do chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego przeszło weryfikację i rozpoczęło się głosowanie. Jest na to czas do 15 listopada.

Chorzow ratusz

Pula środków w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa wynosi 3,7 mln zł i został on podzielony na trzy kategorie: zadania inwestycyjne – 2,7 mln zł, zadania społeczne – 630 tys. zł, i zadania zielone – 370 tys. zł. Projekty można było zgłaszać do 11 października, a do 2 listopada trwała ich weryfikacja. Do następnego etapu zakwalifikowano 52 zadania.

Jak zagłosować na projekty zgłoszone do chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego?

Głosowanie na projekty do chorzowskiego Budżetu Obywatelskiego odbywa się od 3 do 15 listopada, wyłącznie przez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.bo.chorzow.eu. Głosować mogą osoby, które mieszkają w Chorzowie (w przypadku braku zameldowania konieczne jest złożenie we wniosku oświadczenia o zamieszkiwaniu na terenie miasta). Każdy głosujący ma do dyspozycji 15 punktów – 5 punktów do przeznaczenia na zadania inwestycyjne, 5 na zadania społeczne i 5 na zadania zielone – aż do wyczerpania puli dostępnych punktów.

Jakie projekty zgłoszono do Budżetu Obywatelskiego Chorzowa?

W kategorii projektów inwestycyjnych zakwalifikowano 27 projektów. Wśród nich m.in. budowę drogi pieszo-rowerowej od Amelungu do ul. Styczyńskiego i podobne zadanie wzdłuż ul. Krakusa, rewitalizację Skweru Teatralnego, budowę hutniczego placu zabaw przy powstającym Muzeum Hutnictwa czy budowę Mini Parku Linowego przy Starym Osiedlu w Chorzowie Batorym.

Wśród projektów społecznych znajdziemy m.in. koncerty bluesowe Głos Batorego, kolejną edycję Festiwalu Filmów Europejskich, Hutniczy Szlak Spacerowy pomiędzy Hutą Batory i Hutą Kościuszko czy interaktywne lekcje muzyki dla uczniów szkół podstawowych.

Kategoria projektów zielonych w chorzowskim Budżecie Obywatelskim pojawiła się po raz pierwszy. Tu zakwalifikowało się tylko 5 projektów, to: Ptasie Familoki - pomysł umieszczenia w całym mieście budek dla jerzyków, Starochorzowskie Ogrody – nasadzenia kwiatów wzdłuż ulic Kościuszki, Bojarskiego i Majętnego, Zielona aleja – uporządkowanie zieleni i nowe nasadzenia wzdłuż ul. Niedurnego, nasadzenia przy ul. Górniczej 20 i nowa aranżacja skweru przy skrzyżowaniu ulic Społecznej i Gdańskiej.

Pełną listę projektów dopuszczonych do głosowania można znaleźć TUTAJ. Wyniki mają zostać ogłoszone 18 listopada.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon