Początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Co zaplanowano?

Premiera „Zakonnicy w przebraniu” w reżyserii Michała Znanieckiego, a wcześniej inauguracyjny koncert Big Bandu Śląskiego – tak, jak informuje Polska Agencja Prasowa, będzie wyglądał początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Zakonnica

To najdłużej przygotowywana premiera w Teatrze Rozrywki

Premierę „Zakonnicy w przebraniu” planowano w Chorzowie na 3 kwietnia, ale wszystko zmienił koronawirus. Teatr Rozrywki, tak jak inne instytucje kultury, zawiesił działalność sceniczną i swoją nową produkcję pokaże dopiero 10 września.

- Jeszcze nam się nie zdarzyło pracować 9 miesięcy nad premierą, to najdłużej przygotowywana premiera w teatrze. Wszyscy nosimy ten spektakl w sobie od stycznia i już bardzo chcemy go pokazać – mówi dyrektor Teatru Rozrywki Aleksandra Gajewska.

„Zakonnica w przebraniu” to tytuł znany przede wszystkim dzięki filmowi z 1992 r. z fantastyczną Whoopi Goldberg w roli głównej. W Teatrze Rozrywki Deloris van Cartier – podrzędną szansonistkę z podejrzanego klubu, której grozi śmierć i zostaje ukryta w klasztorze – zagra Paulina Magaj. Wystąpią również m.in. Maria Meyer, Wioletta Białk i Rafał Talarczyk.

- "Zakonnica w przebraniu" jest o wartościach – ważnych wartościach, które czasami ośmieszamy, które czasami trudno zrozumieć, jeśli ich nie podzielamy. Myślę, że ten spektakl będzie bardzo potrzebną dzisiaj refleksją – potrzebną nie tylko po to, żeby się pośmiać i wzruszyć, ale właśnie dlatego, żeby pomyśleć i poczuć, po co jesteśmy na tym świecie, w relacjach ludzkich – mówi reżyser Michał Znaniecki.

W niedzielę inauguracyjny koncert Big Bandu Śląskiego

Przed premierą nowego tytułu, w niedzielę 6 września, odbędzie się inauguracyjny koncert nowego zespołu Teatru Rozrywki – Big Bandu Śląskiego.

- To niezwykłe wydarzenie w naszym teatrze, ale nawiązujące do znakomitych tradycji, które mieliśmy przez trzydzieści kilka lat działalności Teatru Rozrywki, czyli powrót jazzu, koncertów bigbandowych – mówi dyrektor Gajewska.

Big Band Śląski działa przy chorzowskim teatrze od niedawna pod kierownictwem prof. Grzegorza Nagórskiego. Ma grać muzykę mistrzów tego stylu, ale także nowe kompozycje.

Kolejne premiery w Teatrze Rozrywki to listopadowy koncert zaduszkowy i "Dzieła Wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)" oraz grudniowa, jubileuszowa 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa, do której widzowie teatru mogą sami typować swoje ulubione piosenki, prezentowane w ciągu minionego ćwierćwiecza na chorzowskiej scenie.

fot. Teatr Rozrywki

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon