Początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Co zaplanowano?

Premiera „Zakonnicy w przebraniu” w reżyserii Michała Znanieckiego, a wcześniej inauguracyjny koncert Big Bandu Śląskiego – tak, jak informuje Polska Agencja Prasowa, będzie wyglądał początek sezonu w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

Zakonnica

To najdłużej przygotowywana premiera w Teatrze Rozrywki

Premierę „Zakonnicy w przebraniu” planowano w Chorzowie na 3 kwietnia, ale wszystko zmienił koronawirus. Teatr Rozrywki, tak jak inne instytucje kultury, zawiesił działalność sceniczną i swoją nową produkcję pokaże dopiero 10 września.

- Jeszcze nam się nie zdarzyło pracować 9 miesięcy nad premierą, to najdłużej przygotowywana premiera w teatrze. Wszyscy nosimy ten spektakl w sobie od stycznia i już bardzo chcemy go pokazać – mówi dyrektor Teatru Rozrywki Aleksandra Gajewska.

„Zakonnica w przebraniu” to tytuł znany przede wszystkim dzięki filmowi z 1992 r. z fantastyczną Whoopi Goldberg w roli głównej. W Teatrze Rozrywki Deloris van Cartier – podrzędną szansonistkę z podejrzanego klubu, której grozi śmierć i zostaje ukryta w klasztorze – zagra Paulina Magaj. Wystąpią również m.in. Maria Meyer, Wioletta Białk i Rafał Talarczyk.

- "Zakonnica w przebraniu" jest o wartościach – ważnych wartościach, które czasami ośmieszamy, które czasami trudno zrozumieć, jeśli ich nie podzielamy. Myślę, że ten spektakl będzie bardzo potrzebną dzisiaj refleksją – potrzebną nie tylko po to, żeby się pośmiać i wzruszyć, ale właśnie dlatego, żeby pomyśleć i poczuć, po co jesteśmy na tym świecie, w relacjach ludzkich – mówi reżyser Michał Znaniecki.

W niedzielę inauguracyjny koncert Big Bandu Śląskiego

Przed premierą nowego tytułu, w niedzielę 6 września, odbędzie się inauguracyjny koncert nowego zespołu Teatru Rozrywki – Big Bandu Śląskiego.

- To niezwykłe wydarzenie w naszym teatrze, ale nawiązujące do znakomitych tradycji, które mieliśmy przez trzydzieści kilka lat działalności Teatru Rozrywki, czyli powrót jazzu, koncertów bigbandowych – mówi dyrektor Gajewska.

Big Band Śląski działa przy chorzowskim teatrze od niedawna pod kierownictwem prof. Grzegorza Nagórskiego. Ma grać muzykę mistrzów tego stylu, ale także nowe kompozycje.

Kolejne premiery w Teatrze Rozrywki to listopadowy koncert zaduszkowy i "Dzieła Wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)" oraz grudniowa, jubileuszowa 25. Przebojowa Noc Sylwestrowa, do której widzowie teatru mogą sami typować swoje ulubione piosenki, prezentowane w ciągu minionego ćwierćwiecza na chorzowskiej scenie.

fot. Teatr Rozrywki

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Port Poetycki

Port Poetycki w Chorzowie. Ponad 150 poetek i poetów

Fest Festival

III edycja FEST Festivalu i kilkanaście dni utrudnień

Teatr Rozrywki Koty Plakat

Wybrano plakat do musicalu „Koty” w Teatrze Rozrywki

Zbigniew Rokita Nagroda Literacka Nike

Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nike

Chorzów Rynek

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021

Dworzec batory

Stacja teatr, czyli nowe przeznaczenie dworca...

Ogród japoński

Ogród Japoński wraca do Parku Śląskiego