Rowerzysta z Chorzowa drogo zapłacił za jazdę „na gazie”

Mundurowi ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli rowerzystę z Chorzowa, który miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Mężczyzna przekonał się, że teraz taka przejażdżka „na gazie” drogo kosztuje.

fot. FB/Polska Policja
Policja drogówka

Rowerzysta z Chorzowa został zatrzymany do kontroli na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Okazało się, że jechał „na dopingu”. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie 52-latka blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna przekonał się, że teraz taka przejażdżka drogo kosztuje. Zgodnie z nowym taryfikatorem, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 r., został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

- Z taką karą musi się liczyć każdy miłośnik jednośladu, który wykaże się brakiem odpowiedzialności – podkreślają mundurowi ze Świętochłowic.

Policja przypomina, że zgodnie z nowym taryfikatorem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, grozi teraz mandat w wysokości właśnie 2,5 tys. zł. Wcześniej za taką jazdę można było zapłacić 500 zł. Zmieniła się także wysokość grzywny, za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 promila. Do tej pory wynosiła od 300 do 500 zł, obecnie 1000 zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon