Rowery miejskie i komunikacja publiczna bezpłatnie. Dzień Bez Samochodu w Chorzowie

W środę, 22 września 2021 r., przypada Dzień Bez Samochodu. Tego dnia w Chorzowie będzie można za darmo skorzystać z rowerów miejskich KajTeroz oraz z komunikacji publicznej. Sprawdź szczegóły!

Chorzów Centrum Przesiadkowe

Dzień Bez Samochodu to finał Europejskiego Tygodnia Mobilności (Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu). To inicjatywa Komisji Europejskiej, która pierwszy raz została wprowadzona w życie w 2002 roku. Ma zachęcić do zmiany przyzwyczajeń związanych z codziennymi dojazdami do pracy czy szkoły. Chodzi o to, żeby zamiast samochodu wybierać rower lub komunikację publiczną.

Godzina KajTeroz za darmo

W Chorzowie, 22 września 2021 r., z rowerów miejskich KajTeroz będzie można korzystać za darmo przez pierwszą godzinę, a nie jak zazwyczaj przez pierwsze 15 minut.

- Z roku na rok obserwujemy zwiększający się udział rowerów w transporcie miejskim. W zeszłym sezonie podczas Dnia Bez Samochodu, nasze rowery w całej Polsce zostały wypożyczone blisko 33 tysiące razy – liczymy, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecyduje się na pozostawienie samochodu w garażu i skorzysta z darmowej godziny jazdy. Nasi pracownicy również przyłączają się do akcji i tego dnia przyjeżdżają do pracy rowerami – mówi Tomasz Wojtkiewicz, CEO Nextbike Polska, operatora systemu KajTeroz.

Dzień Bez Samochodu to także darmowa komunikacja publiczna… dla kierowców. Przejazd autobusem czy tramwajem Zarządu Transportu Metropolitalnego będzie bezpłatny po okazaniu dowodu rejestracyjnego samochodu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kaj Teroz

Rowery miejskie wracają na ulice Chorzowa

KAJTEROZ

Rowery miejskie jednak wyjadą na ulice Chorzowa

Kaj Teroz

Co z chorzowskim rowerem miejskim?

Chorzów Ranking elektromobilnych miast

Chorzów ma najlepszy transport rowerowy w kraju

Rowery metropolia

Katowice-Chorzów - najpopularniejsza trasa...

Chorzowski Rower Miejski Kaj Teroz

Co ze środkami w aplikacji KajTeroz?

178017937 1659672064217331 432241008742450854 n

Nareszcie! Montują tablice elektroniczne w...