Rowerowa INICJATYWA 605. Nowe trasy przez Chorzów? Niewiele wiadomo!

Kilka górnośląskich miast, w tym Chorzów, zamierza współpracować w budowie nowych tras rowerowych. Deklarację w tej sprawie podpisano w Tarnowskich Górach, a nazwano ją INICJATYWA 605. Jednak niewiele wiadomo, co to oznacza dla Chorzowa.

Chorzów drogi rowerowe

Nazwa INICJATYWA 605 może niewiele mówić nawet rowerzystom. Tłumaczymy więc, że 605 to numer rowerowego korytarza, który łączy Lubliniec, Tarnowskie Góry, Bytom, Chorzów i Katowice. Podpisane porozumienie dotyczy także trasy nr 602, biegnącej m.in. przez Gliwice i Katowice oraz trasy nr 603, która prowadzi od Chałupek przez Gliwice do Lublińca.

Celem porozumienia podpisanego przez władze Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Lublińca, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Tarnowskich Gór – jak informuje chorzowski Urząd Miasta – jest wytyczenie punktów styku i przebiegu tras rowerowych na niektórych odcinkach korytarzy tych trzech korytarzy, które łączą centrum aglomeracji z północą i zachodem województwa.

- Strony zobowiązały się do wspólnego określenia kosztów projektowych i budowlanych oraz analizy i wskazania możliwości pozyskania środków na realizację tras, a także do promocji projektu na wszystkich etapach jego realizacji – czytamy w komunikacie chorzowskiego magistratu.

Chorzowski Urząd Miasta w swoim komunikacie informuje, że z porozumienia cieszą się w Lublińcu, ale żadnych szczegółów dotyczących Chorzowa niestety nie przekazano. (Komunikat można przeczytać TU)

Poprosiliśmy Urząd Miasta Chorzów o więcej informacji na ten temat. Jeżeli takie otrzymamy, to się nimi podzielimy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rowery metropolia

Katowice-Chorzów - najpopularniejsza trasa...

Kajteroz

Nowy przetarg na chorzowski Kajteroz

Velostrada w Jaworznie

Velostradą przez Chorzów

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....