Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Jak jest w Chorzowie?

Czwarta fala pandemii COVID-19 się rozpędza. Ostatniej doby w Polsce potwierdzono blisko 900 nowych zakażeń koronawirusem. Jak jest w Chorzowie?

Covid

Dobowa liczba zakażeń koronawirusem rośnie z każdym dniem. W środę, 22 września 2021 r., podano liczbę nowych i potwierdzonych przypadków – to 882 osoby. Najwięcej zakażeń odnotowano w województwie lubelskim (152 przypadki), a najmniej w województwie świętokrzyskim (6 przypadków). Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło w ciągu doby 6 osób, a kolejnych 14 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami.

Ile zakażeń koronawirusem potwierdzono w Chorzowie?

W województwie śląskim ostatniej doby potwierdzono 53 przypadki zakażenia koronawirusem, na 4362 wykonane testy. Żadne z osób nie zmarła z powodu COVID-19. W Chorzowie ostatniej doby potwierdzono tylko jeden nowy przypadek zakażenia SARS-CoV-2.

Specjaliści podkreślają, że jedną obroną przed czwartą falą COVID-19 jest szczepienie. W Chorzowie do tej pory (dane na dzień 22 września 2021 r.) minimum jedną dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 57 250 osób. Liczba w pełni zaszczepionych osób to 55 543, co daje 51,9% mieszkańców miasta.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Łóżko w szpitalu

Zajęte wszystkie łóżka na oddziale covidowym w Chorzowie!

Covid 19

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem! Jak w Chorzowie?

Szpital lozko

Ponad 2600 nowych zakażeń koronawirusem. Jak w Chorzowie?

Łóżko w szpitalu

Kolejne łóżka covidowe w chorzowskim szpitalu

Covid szczepienie

Szczepienia przeciw COVID-19 w Urzędzie Miasta Chorzów

Koronawirus

IHU. Nowy wariant koronawirusa zidentyfikowany we Francji

Szczepienie

Rusza rejestracja na szczepienia przeciw...