Rewitalizacja zieleni w Parku Śląskim. Nowe topole na promenadzie gen. Jerzego Ziętka

Na promenadzie gen. Jerzego Ziętka w Parku Śląskim rozpoczęły się nasadzenia nowych drzew. To topole berlińskie, które zastąpią wycięte tam stare drzewa.

Park slaski topole

Na odcinku od al. Harcerskiej do Wiązowej przy promenadzie gen. Jerzego Ziętka zostanie w sumie zasadzonych 100 topoli berlińskich. Drzewa mają średnio po cztery metry wysokości i wkopywane są w dwóch szpalerach.

- Stary drzewostan został uporządkowany, ze względu na swój stan zagrażał przechodniom. Zdarzały się sytuacje, w których wiekowe gałęzie podczas silnego wiatru spadały na ziemię – informują pracownicy Parku Śląskiego.

Topole berlińskie cechują się błyskawicznym przyrostem

Topole berlińskie, które sadzone są w Parku Śląskim, wybrano nieprzypadkowo. Jest to jeden z najpopularniejszych gatunków, który doskonale sprawdza się w parkowych warunkach. Swobodnie może rosnąć nawet w niezbyt wilgotnej glebie.

- W początkowym stadium rozwoju cechują się błyskawicznym przyrostem, dzięki temu nie będziemy musieli czekać dziesięcioleci, aby w miejscu starych, chorych drzew z promenady Ziętka pojawiły się ich godni następcy – podkreślają w Parku Śląskim.

Wzdłuż promenady gen. Jerzego Ziętka wkopane zostaną także ekrany, które będą zapobiegać przerastaniu korzeni w głąb spacerowych alejek. Całość – jak dodają pracownicy Parku Śląskiego – wykończy pięknie wysiany trawnik.

Prace wykonywane są w ramach części zadania p.n. „Inwentaryzacja, rewitalizacja i pielęgnacja terenów zieleni Parku” realizowanego w ramach Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon