Misja RE Polska wykracza poza samo utrzymanie stabilności energetycznej. Firma sukcesywnie wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne i praktyki w zakresie zrównoważonego rozwoju, które wpisują się w obecne i nadchodzące normy środowiskowe. Obecnie, zarówno elektrownia w Skawinie, jak i elektrociepłownia w Chorzowie stosują w swoich cyklach produkcyjnych biomasę, a planowana w przyszłości konwersja obu źródeł to szansa na bardziej ekologiczną i zrównoważoną przyszłość dla całego regionu. Celem firmy jest bowiem konsekwentny rozwój, a także dbałość o środowisko, lokalną gospodarkę oraz mieszkańców.
Skawina i Chorzów
ResInvest Energy Chorzów to jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce (238 MWe / 500 MWt). Wyprodukowana w niej energia cieplna trafia do odbiorców w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich. Z kolei ResInvest Energy Skawina (330 MWe / 588 MWt) to drugi co do wielkości dostawca ciepła dla Krakowa i Skawiny, który pokrywa około 25% zapotrzebowania w aglomeracji krakowskiej, głównie w jej zachodniej i południowo-zachodniej części.

RE Polska
RE Polska jest częścią globalnej ResInvest Group, działajacej od 2009 roku i obecnej na 16 rynkach. Globalne know-how w połączeniu z lokalnym, ponad 20-letnim doświadczeniem przekłada się na stabilne dostawy ciepła i energii elektrycznej dla mieszkańców regionu, lokalnego przemysłu i biznesu.
Więcej informacji na stronie: www.repolska.pl