Reprezentacja Polski zagra na Stadionie Śląskim. Emocje już jesienią!

Polski Związek Piłki Nożnej podał lokalizację wszystkich jesiennych meczów reprezentacji Polski. Stadion Śląski w listopadzie dwa razy ugości kadrę Jerzego Brzęczka.

103968888 3523237057706464 8022410510464151123 o

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami plany piłkarskiej reprezentacji Polski. Wiosną Biało-Czerwoni mieli grać mecze towarzyskie, by latem pojechać w optymalnej formie na Euro 2020. Ostatecznie żaden mecz się nie odbył, a mistrzostwa Europy zostały przełożone na kolejny rok.

Wiadomo jednak, że jesienią drużyny narodowe mają wrócić do gry. Polscy piłkarze będą mieli sporo pracy. Z jednej strony czeka ich rywalizacja w Lidze Narodów, a z drugiej będą grać mecze towarzyskie.

PZPN podał oficjalny terminarz spotkań w roli gospodarza. Gdzie będzie grać kadra Jerzego Brzęczka? W październiku dwa razy wystąpi w Gdańsku, a raz we Wrocławiu. Śląscy kibice z kolei mogą odliczać dni do listopada. Wtedy Robert Lewandowski i spółka przyjadą na Stadion Śląski w Chorzowie.

11 listopada zagramy towarzysko z Ukrainą. Tydzień później nasi piłkarze zmierzą się z Holandią. To będzie ostatni mecz w Lidze Narodów, który może decydować o awansie do turnieju finałowego. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20.45.

Nadal nie wiadomo, czy mecze odbędą się z kibicami na trybunach. Wszystko tak naprawdę wyjaśni się jesienią i będzie zależeć od sytuacji epidemicznej w kraju.

fot. Facebook/Stadion Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Jan Woś

Jest nowy trener Ruchu Chorzów. Kolejna „niespodzianka”

Zrzutka na wydanie kolejnej części Historii Ruchu Chorzów

Zrzutka na wydanie kolejnej części „Historii Ruchu Chorzów”

Ruch chorzow

Za Ruchem jestem od bajtla. Ten sezon to piękna historia

Stadion Śląski

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim? Blisko porozumienia!

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Polska zagra o mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim?

Wielkie Derby Śląska

Krajobraz po Wielkich Derbach Śląska

Ruch Chorzów Przemysław Szur

Ruch Chorzów wzmacnia obronę