Remonty torowisk i dróg w Chorzowie. Na jakim etapie są prace?

Trzy drogi, trzy torowiska i trzy duże remonty. Cierpliwość kierowców z Chorzowa od miesięcy wystawiona jest ciężką próbę i szybko się to nie zmieni. Na jakim etapie są prace na ulicach 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców?

Powstancow chorzow

Postęp prac na ul. 3 Maja

Jak pierwsza w Chorzowie rozkopana została ul. 3 Maja. Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji i rozpoczęła się z dużym opóźnieniem. Jak informuje spółka Tramwaje Śląskie do tej pory nowy układ torowym wybudowany jest na odcinku od ul. Katowickiej do ul. Floriańskiej. Na fragmencie od ul. Bytomskiej do ul. Składowej wykonawca zasypał nowe torowisko klasyczne tłuczniem i kontynuuje prace brukarskiej oraz przekładkę instalacji.

- Na odcinku od ul. Floriańskiej do ul. Janasa zdemontowano starą infrastrukturę i rozpoczęto prace przy korytowaniu. Wykonano zbrojenie i rozpoczęto wylewanie fundamentów nowego wiaduktu nad dawną koleją piaskową – tłumaczy Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Na ul. 3 Maja wykonawca przebudowuje także instalacje w miejskim zakresie inwestycji. Zakończenie prac planowane jest na koniec tego roku.

Gotowy tor na ul. Hajduckiej

Kolejna wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląskie i miasta Chorzów to przebudowa ul. Hajduckiej. Tam prace ruszyły w maju ubiegłego roku i do tej pory wybudowano jeden nowy tor, a w wykonawca przebudowuje instalacje podziemne pod drugim torem. Przygotowywane są także fundamenty pod słupy trakcyjne.

- Na wybudowanym w technice klasycznej odcinku torowiska wzdłuż ul. BoWiD wykonawca rozpoczął budowę nowych platform przystankowych przy Domu Działkowca – dodaje rzecznik Tramwajów Śląskich.

Na ul. Hajduckiej zakończenie prac planowane jest w październiku tego roku.

Kolejne remonty torowisk w planach

Ostatni z trzech dużych remontów w Chorzowie to przebudowa ul. Powstańców, która ruszyła w sierpniu ubiegłego roku. Tam prace są najmniej zaawansowane. Do tej pory – jak informują Tramwaje Śląskie - wykonawca zrealizował większość prac ziemnych związanych z przebudową instalacji. Przystąpił również m.in. do układania obrzeży i krawężników.

- W rejonie kościoła ewangelickiego ułożony został pierwszy fragment nawierzchni nowej platformy przystankowej (w to miejsce przeniesiony zostanie przystanek Chorzów Sobieskiego) – dodaje Andrzej Zowada.

Na ul. Powstańców prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na tym jednak nie koniec remontów i utrudnień dla kierowców w Chorzowie. Planowana jest przebudowa dwóch odcinków torowiska na ul. Katowickiej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon