Remis na inaugurację rundy wiosennej. Ruch Chorzów - Lech II Poznań 2:2

Niebiescy niezbyt dobrze rozpoczęli wiosenną rundę. W pierwszym meczu zremisowali na własnym boisku z rezerwami Lecha Poznań 2:2. Ruch Chorzów stracił zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania.

Ruch Chorzów Lech II Poznań

Duży niedosyt na Cichej. W niedzielę, 27 lutego 2022 r., Ruch Chorzów w pierwszym swoim meczu piłkarskiej wiosny podejmował na Cichej rezerwy Lecha Poznań. Spotkanie zaczęło się lepiej dla gości – w 36. minucie gola dla Lecha zdobył Norbert Pacławski. Sześć minut później (42 min.) wyrównał Daniel Szczepan, który drugiego gola dołożył już po przerwie (51 min.). W 87. minucie na 2:2 wyrównał Siergiej Kriwiec i spotkanie zakończyło się remisem.

- Widowisko było na fajnym poziomie. Naprawdę dobry przeciwnik. Możemy mieć do siebie żal, że nie wygraliśmy tego spotkania. Bardzo często piłka jest taka brutalna i to w tym meczu nas obnażyło. Przy stanie 2:1 nie wykorzystaliśmy stuprocentowych sytuacji - trafialiśmy w bramkarza lub nie trafialiśmy w bramkę, która wydawała się już pusta – mówił na konferencji po meczu Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów – Lech II Poznań 2:2 (1:1)

• 0:1 Norbert Pacławski, 36 min.
  • 1:1 Daniel Szczepan, 42 min.
  • 2:1 Daniel Szczepan, 51 min.
  • 2:2 Siergiej Kriwiec, 87 min.

Ruch Chorzów: Bielecki – Kasolik, Nawrocki (46 Kulejewski), Szywacz – Żuk, Mokrzycki, Sikora (68 Marković), Wójtowicz – Foszmańczyk (68 Stępień), Janoszka – Szczepan; trener: Jarosław Skrobacz. Rezerwowi: Osobiński, Będzieszak, Kowalski, Wyroba, Szkatuła, Chiliński.

Lech II Poznań: Mrozek – Palacz (61 Kaczmarek), Laskowski, Pingot, Kukułka – Norkowski, Gogół (61 Kryg), Kriwiec – Klupś (83 Wilak), Pacławski (67 Spławski), Antczak (61 Kołtański); trener: Artur Węska. Rezerwowi: Radliński, Tomaszewski, Marciniak, Sommerfeld.

Żółte kartki: Marković, Mokrzycki – Klupś, Wilak.