Rekordowa frekwencja na Biegu Wiosennym w Parku Śląskim

Blisko 1400 osób wzięło udział w 11. edycji Biegu Wiosennego w Parku Śląskim. Do pokonania była 10-kilometrowa pętla z finałem na Stadionie Śląskim. Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie zaledwie po 30 minutach od startu.

W sobotę, 23 marca 2024 r., odbyła się 11. edyja Biegu Wiosennego w Parku Śląskim. Trasa prowadziła parkowymi alejkami i liczyła 10 km, a meta znajdowała się na bieżni Stadionu Śląskiego. Pierwsi biegacze zameldowali się tam zaledwie 30 minut od startu. Wśród mężczyzn najszybszy był Mateusz Mrówka z Radlina, a wśród kobiet Aleksandra Tarnowska z Katowic.

– Bieg Wiosenny stał się nieodłączną częścią kalendarza wydarzeń odbywających się w parku. Cieszymy się z ogromnego zainteresowania i że wielu z Was wybrało Park Śląski jako miejsce na aktywne powitanie wiosny. To wydarzenie nieustannie się rowija, dokładamy wszelkich starań, by każda nowa edycja Biegu Wiosennego niosła nowe wyzwania dla uczestników – mówił podczas inauguracji Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Nagrody przyznawano w kilkunastu kategoriach, w klasyfikacji generalnej open zwyciężyły trzy osoby z najlepszym czasem (w kategorii kobiet oraz w kategorii mężczyzn). Kolejne wyróżnienia obejmowały poszczególne kategorie wiekowe kobiet i mężczyzn, nagrody za uzyskanie najlepszego wyniku otrzymały również osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach oraz osoby z inną kategorią niepełnosprawności. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon