Rejon pod specjalnym dozorem policji. Co się dzieje w centrum Chorzowa?

Zakłócanie porządku, dewastacje czy picie alkoholu – taka, według jednego z miejskich radnych, jest rzeczywistość kilku kamienic w centrum Chorzowa. Te miejsca zostały już objęte dozorem prewencyjnym Policji i Straży Miejskiej.

Chorzów Wolności 67

Centrum Chorzowa, ulice Powstańców 52 i 54 oraz Wolności 67 i 69 – według Sebastiana Matyjaszczyka, jednego z miejskich radnych, mieszkanie w tej okolicy do przyjemnych nie należy i zainteresował tą sprawą prezydenta miasta.

- Mieszkańcy (…) zgłaszają, iż pojawił się problem zakłócenia porządku publicznego, picia alkoholu, dewastacji zieleni, robienia sobie WC z piwnic oraz niszczenia nowej elewacji i bramy – czytamy w interpelacji radnego Matyjaszczyka.

Sebastian Matyjaszczyk dodaje, że ten problem był zgłaszany już w kwietniu tego roku do chorzowskiego ADM-u, Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Straży Miejskiej i dopytuje kiedy zostanie tam zainstalowany, obiecany mieszkańcom, monitoring.

Będzie więcej patroli policji na ul. Wolności i Powstańców?

Władze Chorzowa informują, że zwrócono się już do Policji i Straży Miejskiej o „wzmożenie nadzoru, a także zwiększenie częstotliwości patroli we wnioskowanym rejonie miasta”.

- Rejon (…) został objęty dozorem prewencyjnym funkcjonariuszy Komisariatu I i Straży Miejskiej i jest monitorowany przez przedstawicieli wyżej wymienionych służb pod kątem zapewnienia ładu i porządku publicznego – czytamy w odpowiedzi Marcina Michalika, zastępcy prezydenta Chorzowa.

Wiceprezydent Michalik dodał, że zarządca budynku przy ul. Wolności 67 „prowadzi postępowanie związane z opracowaniem niezbędnych dokumentów umożliwiających montaż kamer monitoringu w podwórzu oraz bramie wjazdowej”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon