Regionalne TBS planuje budowę domów w Chorzowie Starym

Szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa w Chorzowie Starym. Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego zamierza tam zbudować trzy bloki wielorodzinne.

Inwestycja RTBS przy ul Kościuszki

Inwestycja planowana jest przy przy Placu Piastowskim w Chorzowie Starym, na wschód od budynku przy ul. Kadeckiej 5. Jak podaje portal miasto.pro to teren parkingu oraz część dawnej hałdy o powierzchni 7,3 tys. m². Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego złożyło 7 czerwca 2021 r. wniosek dotyczący budowy trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Jest on jeszcze w trakcie rozpatrywania.

- Choć postępowanie trwa, wiadomo już, która firma zrealizuje pierwszy etap inwestycji. W grudniu ub. roku Regionalne TBS z Chorzowa podpisało umowę z sosnowieckim PBO Śląsk na wykonanie dokumentacji wykonawczej i budowę budynku. Koszt zadania to 5,59 mln zł brutto – informuje portal miasto.pro.

W bloku, który powstanie w pierwszym etapie inwestycji mają się znaleźć 24 mieszkania. Jednak – jak podaje portal inwestycyjny – na etapie wyboru wykonawcy Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego zastrzegło, że rozważa zmianę liczby lokali poprzez ich łączenie lub podział. Pod budynkiem zaplanowano garaż dla 16 samochodów. Ten etap inwestycji ma być gotowy w przyszłym roku.

Regionalne TBS zrealizowało m.in. kilka lat temu inwestycję przy ul. Kościuszki w centrum Chorzowa (na zdjęciu). Był to teren, na którym wcześniej znajdowały się osadniki Huty Kościuszko.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon