Referendum w Świętochłowicach może się odbyć!

Mimo rezygnacji dwóch członkiń grupy inicjatywnej akcja referendalna w Świętochłowicach trwa. Komisarz Wyborczy w Katowicach uznał, że uzupełnienie grupy o nowe osoby jest zgodne z prawem, a zebrane do tej pory podpisy pod tą inicjatywą są ważne.

Swiony um

W połowie stycznia grupa inicjatorek złożyła w świętochłowickim Urzędzie Miasta powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera. Podpisało się pod nim sześć kobiet - w tym Beata Łukasiak, jako pełnomocnik grupy referendalnej. Miesiąc później zrezygnowała jednak z tej funkcji i z uczestnictwa w komitecie referendalnym, zrobiła to także inna z członkiń grupy inicjatywnej. Po tym komitet liczył jedynie 4 osoby, a to oznaczało, że komitet musi zostać rozwiązany z mocy prawa (o czym pisaliśmy TUTAJ).

Grupa inicjatorów referendum w Świętochłowicach została uzupełniona

Pozostała cześć grupy inicjatywnej uzupełniła jednak swój skład i takie powiadomienie przekazała Komisarzowi Wyborczemu w Katowicach. Wskazano też nową pełnomocniczkę inicjatora referendum, którą została Danuta Chojnacka. Komisarz uznał, że jest to zgodne z prawem, więc akcja referendalna w Świętochłowicach trwa. Termin zbierania podpisów pod tą inicjatywą mija w połowie marca. Żeby referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera mogło się odbyć ten pomysł musi poprzeć co najmniej 3,7 tys. mieszkańców Świętochłowic.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Polski Ład

Pracownicy urzędów skarbowych mają dość Polskiego Ładu

Park Śląski

Nowy prezes Parku Śląskiego wybrany bez konkursu

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda będzie wizytował woj. śląskie

Wybory

Chorzowianie znów będą głosować? Senator PiS...

Konferencja silesia 2030

Konferencja Silesia2030: Jakim wyzwaniom będzie...

Izabela kloc

Unijny budżet musi być solidarny ze Śląskiem