Referendalna farsa w Świętochłowicach!

Pomysł zorganizowana referendum w sprawie odwołania prezydenta Świętochłowic zmienił się w farsę! Z funkcji pełnomocnika grupy referendalnej zrezygnowała Beata Łukasiak. Z uczestnictwa w komitecie referendalnym zrezygnowała także kolejna osoba – co oznacza, że komitet został rozwiązany. Okazuje się jednak, że zbiórka podpisów w sprawie zorganizowania referendum trwa. O co w tym wszystkim chodzi?

Umswiony

W ubiegłym miesiącu do świętochłowickiego magistratu wpłynęło powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania prezydenta Świętochłowic, Daniela Begera. Podpisało się pod nim sześć kobiet - w tym Beata Łukasiak, jako pełnomocniczka grupy referendalnej. Inicjatorki zarzucały m.in., że pod rządami prezydenta Begera Świętochłowice popadły w stagnację i brak jest wizji rozwoju miasta.

Pełnomocniczka grupy referendalnej zrezygnowała…

Wszystko wskazuje na to, że pełnomocniczka grupy referendalnej uznała, że w Świętochłowicach nie jest tak źle, jak wcześniej uważała, bo zrezygnowała z pomysłu organizacji referendum - o czym poinformowała za pośrednictwem Facebook’a.

- W dniu dzisiejszym, tj.17 lutego 2020 r. ja, Beata Łukasiak rezygnuję z funkcji pełnomocnika grupy referendalnej w sprawie odwołania Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera przed upływem kadencji oraz z udziału w akcji referendalnej – napisała w mediach społecznościowych Beata Łukasiak.

Była już pełnomocniczka dodała, że również kolejna osoba zrezygnowała z uczestnictwa w komitecie referendalnym - o czym poinformowała Komisarza Wyborczego w Katowicach. Twierdzi, że otrzymała informacje, że w tej sytuacji „skład komitetu referendalnego w liczbie 4 osób powoduje natychmiastowe rozwiązanie komitetu z mocy prawa”.

…i przeprosiła prezydenta Daniela Begera!

Beata Łukasiak stwierdziła, że inicjatywa społeczna, jaką podobno był pomysł referendum, zaczęła przybierać charakter polityczny i i dzielić lokalne społeczeństwo. Dlatego podjęła decyzję o rezygnacji. Po czym przeprosiła wszystkich, których zawiodła i rozczarowała.

- Oficjalnie chcę również przeprosić Prezydenta Miasta Świętochłowice Daniela Begera za wszelkie nieprawdziwe informacje, jeśli zostały przeze mnie nieświadomie wypowiedziane – dodała na koniec Beata Łukasiak.

Referendum w Świętochłowicach jednak się odbędzie?

Na facebook’owy profilu Świętochłowice Referendum pojawiła się jednak informacja, że mimo rezygnacji dwóch uczestniczek grupy inicjatywnej, referendum w sprawie odwołania prezydenta Daniela Begera się odbędzie.

- Jako ludzie chcący zmiany, dostrzegający marazm, w jakim zastygło nasze miasto, będziemy kontynuować starania, które mają na celu odwołanie Daniela Begera, a co za tym idzie powrót Świętochłowic na ścieżkę rozwoju – czytamy w internetowym wpisie podpisanym „inicjatorki referendum”.

Anonimowe inicjatorki twierdzą, że uczestniczki grupy inicjatywnej, które zrezygnowały doświadczyły „zmasowanego hejtu”. Trudno jednak w informacji podanej przez Beatę Łukasiak doszukać się jakiejkolwiek wzmianki o rzekomym „hejcie”.

Komisarz Wyborczy w Katowicach analizuje dostarczone pisma

Do swojego wpisu inicjatorki załączyły również skan pisma do Komisarza Wyborczego w Katowicach informującego o zmianie składu inicjatora referendum, który tworzą teraz: Dorota Chojnacka, Katarzyna Posmik, Aneta Solich, Celina Cesarz i Wioletta Czernecka. Pełnomocnikiem inicjatora jest teraz Dorota Chojnacka.

- Już wkrótce dostarczymy do komisarza wyborczego wymaganą liczbę podpisów i wspólnie doprowadzimy do zmiany w naszym mieście – zapewniają inicjatorki.

Na razie jednak w katowickiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego dopiero analizują pisma dostarczone przez Beatę Łukasiak i pozostałe inicjatorki referendum... więc nie wiadomo czy w ogóle będą miały co dostarczać.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Dziś nikt do końca nie wie, czym tak naprawdę ogrzewają swoje domy Polacy

ANALIZA. Palenie węglem zakazane od 2028 r.

Europejskie Forum Przyszłości

Europejskie Forum Przyszłości. Wiemy gdzie się odbędzie!

Prezydent andrzej kotala

Prezydent Kotala o przeszukaniach CBŚP

Chorzow wybory

Chorzowianie idą na rekord! [FREKWENCJA DO 17:00]

Beger wyjasnia

Co jest prawdą a co fałszem w Świętochłowicach?