Recydywista w rękach chorzowskich policjantów. Ma na koncie kradzieże i włamania

Policja zatrzymała 29-latka z Katowic, który ma na koncie kradzieże i włamania w Chorzowie. Mężczyzna usłyszał 10 zarzutów, a jako recydywiście grozi mu nawet 15 lat więzienia.

112

Ostatni skok zatrzymanego miał miejsce w ubiegłym tygodniu (piątek, 23 lipca). Mężczyzna włamał się do jednej z placówek handlowych przy ul. Styczyńskiego w Chorzowie. Co prawda zdołał zbiec przed przyjazdem mundurowych, ale dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, policjanci w niespełna dobę ustalili kim jest sprawca włamania. Okazało się, że to znany już wymiarowi sprawiedliwości 29-latek z Katowic.

- Zatrzymanie było już tylko kwestią czasu i choć mężczyzna wyprowadził się już z dotychczas zajmowanego mieszkania, dzięki działaniom kryminalnych został on zatrzymany na terenie Parku Śląskiego – informuje chorzowska policja.

Włamanie na ul. Styczyńskiego nie było jedynym przestępstwem jakiego dopuścił się na terenie Chorzowie. Policjanci udowodnili 29-latkowi kolejne kradzieże i włamania, a mężczyzna usłyszał w sumie 10 zarzutów. Nie był to jego pierwszy konflikt z prawem i za kolejne przestępstwa popełnione w tzw. recydywie poniesie większą odpowiedzialność. Może trafić za kraty nawet na 15 lat. Obecnie zatrzymany katowiczanin został objęty policyjnym dozorem.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

112

Znęcał się na matką i nie stosował do wyroku sądu

Skradzione rowery z Chorzowa

Zatrzymany złodziej rowerów miejskich z Chorzowa

112

Policjanci z Chorzowa powstrzymali dwójkę desperatów

Komputer (zdjęcie ilustracyjne)

Kobieta z Chorzowa straciła 3 tysiące złotych

Zatrzymany sprawca podpalenia śmietników w Chorzowie

Sprawca podpalenia zatrzymany przez policję

Chorzów zatrzymany kierowca

Spieszył się do pracy… ale trafił na komisariat

Portfel

Znalazła w Chorzowie portfel i… zrobiła to, co należy