Rarytas dla pasjonatów industrialu. „HUTY. Fotografia Viktora Máchy” w chorzowskim Muzeum Hutnictwa

Industrialne giganty z całego świata ma zdjęciach czeskiego fotografa. W sobotę. 14 maja 2022 r., w chorzowskim Muzeum Hutnictwa odbędzie się wernisaż wystawy „HUTY. Fotografia Viktora Máchy”. To jedno z wydarzeń zaplanowanych na Noc Muzeów w Chorzowie.

Viktor Mácha
HUTY

Viktor Mácha pochodzi z Pragi. Od kilkunastu lat podróżuje po świecie i dokumentuje zakłady przemysły ciężkiego, takie jak: huty żelaza, huty, walcownie, kuźnie, odlewnie czy koksownie. W swoim archiwum ma już kilkaset zdjęć obiektów, która znajdują się od amerykańskiego Środkowego Zachodu po azjatycką część rosyjskiego Uralu.

"Poczuj ciepło buchające z hutniczego pieca"

Od soboty, 14 maja 2022 r., część z nich będzie można oglądać w chorzowskim Muzeum Hutnictwa. Wernisaż wystawy „HUTY. Fotografia Viktora Máchy” zaplanowano na godzinę 16.00.

- Pokazywanie moich skromnych zdjęć w tak legendarnym miejscu jak Huta Królewska to prawdziwy zaszczyt. Oprócz fotografii z Polski będę pokazywał zdjęcia z USA, Niemiec, Belgii, Francji, Ukrainy i oczywiście z mojego rodzinnego kraju – Czech – mówi Viktor Mácha.

Czytaj także:

MIASTO OGNIA I BLASKU. Noc Muzeów w Chorzowie w sześciu lokalizacjach

Jak podkreślają w chorzowskim muzeum ta wystawa to rarytas dla pasjonatów industrialu. - Zobacz industrialne giganty z całego świata i niemal poczuj ciepło buchające z hutniczego pieca. Spojrzenie przez obiektyw Viktora to jedyna okazja, by z bliska przyjrzeć się technologicznym procesom związanym z hutnictwem – zachęcają.

Wernisaż wystawy to jedno z wydarzeń Nocy Muzeów w Chorzowie. Będzie można ją oglądać do 30 września 2022 r.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon