Ranking Perspektyw 2021: Najlepsze szkoły w Chorzowie

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował coroczny ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników. Jak wypadły szkoły z Chorzowa?

Chorzow slowak

Ranking Liceów i Techników Perspektywy został przygotowany przez już po raz dwudziesty trzeci. W tegorocznej edycji najlepsze szkoły to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). W województwie śląskim najlepsze jest III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach (19. miejsce w kraju) oraz Technikum nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju (9. miejsce w kraju).

- W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej – informują „Perspektywy”.

Najlepsze licea w Chorzowie

W Chorzowie z najlepszymi liceami ogólnokształcącymi nie było zaskoczenia. Jak co roku najwyżej w rankingu jest Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego, które zajęło 10. miejsce w województwie śląskim i 106. w skali kraju. Drugie miejsce w naszym mieście zajęło Publiczne LO S.R.K.A.K., czyli Katolik – 32. miejsce w woj. śląskim i 292. w skali kraju. Na trzecim jest III LO im. Stefana Batorego – 62. miejsce w województwie i 624 w kraju.

Najlepsze technika w Chorzowie

W rankingu techników najlepsze okazało się Technikum Ekonomiczne w CKZiU, które zajęło 38. miejsce w województwie śląskim i 249. w kraju. Za nim jest Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSTiO nr 3 – 73. miejsce w woj. śląskim i poniżej 500. w kraju. Na trzecim zaś Technikum Gastronomiczne w ZSG-U – 108. miejsce w woj. śląskim i poniżej 500. w kraju.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon