Ranking Perspektyw 2021: Najlepsze szkoły w Chorzowie

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował coroczny ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i techników. Jak wypadły szkoły z Chorzowa?

Chorzow slowak

Ranking Liceów i Techników Perspektywy został przygotowany przez już po raz dwudziesty trzeci. W tegorocznej edycji najlepsze szkoły to XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie (najlepsze liceum) oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie (najlepsze technikum). W województwie śląskim najlepsze jest III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach (19. miejsce w kraju) oraz Technikum nr 4 w Jastrzębiu-Zdroju (9. miejsce w kraju).

- W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej – informują „Perspektywy”.

Najlepsze licea w Chorzowie

W Chorzowie z najlepszymi liceami ogólnokształcącymi nie było zaskoczenia. Jak co roku najwyżej w rankingu jest Uniwersyteckie I LO im. Juliusza Słowackiego, które zajęło 10. miejsce w województwie śląskim i 106. w skali kraju. Drugie miejsce w naszym mieście zajęło Publiczne LO S.R.K.A.K., czyli Katolik – 32. miejsce w woj. śląskim i 292. w skali kraju. Na trzecim jest III LO im. Stefana Batorego – 62. miejsce w województwie i 624 w kraju.

Najlepsze technika w Chorzowie

W rankingu techników najlepsze okazało się Technikum Ekonomiczne w CKZiU, które zajęło 38. miejsce w województwie śląskim i 249. w kraju. Za nim jest Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSTiO nr 3 – 73. miejsce w woj. śląskim i poniżej 500. w kraju. Na trzecim zaś Technikum Gastronomiczne w ZSG-U – 108. miejsce w woj. śląskim i poniżej 500. w kraju.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow batory tesco

Koniec Tesco w Chorzowie. Jest zgoda na...

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory...

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na...

Stacja chorzow miasto

Stacja kolejowa Chorzów Miasto będzie...

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego

Stacja chorzow miasto

Stacja Chorzów Miasto w nowej lokalizacji?...

Dworzec chorzow batory

Kolejowa inwestycja w Chorzowie