Radio 357 ma już rok. Urodzinową audycję nadaje m.in. z Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Radio 357 w środę, 5 stycznia 2022 r., świętuje 1. urodziny i to nie tylko na antenie. Urodzinowe spotkania odbywają się w całej Polsce, a największe z nich… w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

fot. FB/Radio 357
Radio 357

Internetowe Radio 357 zostało uruchomione rok temu przez byłych dziennikarzy Programu 3 Polskiego Radia. Wcześniej ruszyła zbiórka na Patronite, a w dniu startu miało już 20 tys. patronów, którzy w sumie deklarowali wpłatę ponad 470 tys. zł miesięcznie. Dziś jest ponad 40 tys. osób, które wspierają radio wpłatami w wysokości ponad 800 tys. zł. Zespół Radia 357 tworzy ponad 100 osób – wśród nich m.in.: Marek Niedźwiedzki, Piotr Kaczkowski czy Kuba Strzyczkowski.

Urodziny Radia 357 w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Na środę radio przygotowało urodzinową ramówkę - Cały 5 stycznia będzie wyjątkowy. Od bladego świtu do ciemnej nocy. Na antenie, poza anteną, w naszych kanałach społecznościowych - wszędzie sobie radośnie poświętujemy – zapewniają w radiu. To świętowanie zaplanowano m.in. w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Wezmą w nim udział także wybrani słuchacze radia, którzy podali najciekawsze propozycje turystycznych miejscówek w śląskiem.

- Nie da się ukryć, że - dzięki uprzejmości dyrektora Adama Kowalskiego - ekskluzywne zwiedzanie rozrosło się do największego z naszych urodzinowych spotkań. Opowieści o przemyśle, z którego narodziła się siła Śląska, nasłuchujcie w Popołudniówce 357, tuż po 17:00 – zapraszają w Radiu 357.

Audycje z urodzinowego spotkania w Muzeum Hutnictwa poprowadzą Anna Dudzińska i Łukasz Kwaśny.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon