Radcowie prawni kupili sprzęt dla szpitala w Chorzowie

Do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz do Szpitala Rejonowego w Raciborzu trafi sześć koncentratorów tlenu zakupionych przez samorząd radców prawnych z Katowic.

Zsm chorzow

Koncentratory tlenu, które trafią do chorzowskiego szpitala, to wysokiej klasy sprzęt medyczny, który wykorzystuje się w tlenoterapii. Jest także pomocy w leczeniu COVID-19 – koncentratory wykorzystuje się do pomocy w oddychaniu pacjentom, którzy nie muszą już korzystać z pomocy respiratorów. Koszt jednego takiego urządzenia to ok. 5 tys. złotych.

- Samorząd radców prawnych od zawsze organizował i brał udział w przedsięwzięciach pro bono. W tym trudnym czasie nasi radcowie udzielają nieodpłatnych porad prawnych, organizujemy pomoc materialną dla seniorów, ale gdy epidemia przybrała tak dramatyczne rozmiary jasne stało się dla nas, że nadszedł czas na bardziej wymierną pomoc - mówi Ryszard Ostrowski, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach.

Jak podkreślają radcowie prawnie zakupione przez nich urządzenia będą służyć nie tylko w czasie pandemii koronawirusa, ale przydadzą się również w późniejszym funkcjonowaniu szpitali. Koncentratory tlenu trafią do chorzowskiego Zespołu Szpitali Miejskich w poniedziałek, 20 kwietnia.

fot. ZSM Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon