Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego rozpoczęła prace w drugiej kadencji

W środę, 21 października, odbyło się pierwsze spotkanie Rady ds. Bioróżnorodności Biologicznej Parku Śląskiego w drugiej kadencji. Podczas posiedzenia omówiono m.in. inwestycje realizowane na terenie chorzowskiego parku.

Park rada

Rada ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego to zespół ekspertów składający się z naukowców, społeczników i pracowników parku. Jego zadaniem jest opiniowanie, konsultowanie i omawianie inwestycji i akcji edukacyjnych w Parku Śląskim.

Kto wchodzi w skład Rady ds. Różnorodności Biologicznej Parku Śląskiego?

W skład rady weszli: Robert Kłosowski z Fundacji Park Śląski (przewodniczący), prof. dr hab. Adam Rostański z Uniwersytetu Śląskiego (wiceprzewodniczący), Agnieszka Bożek - prezes Parku Śląskiego, Maciej Gabryś - wiceprezes Parku Śląskiego, prof. dr hab. Krzysztof Rostański z Politechniki Śląskiej, dr Ryszard Kulik z Uniwersytetu Śląskiego, dr Izabela Gerold-Śmietańska z Uniwersytetu Śląskiego, dr Barbara Bacler-Żbikowska ze Śląskiego Uniwersytet Medyczny, Janusz Kominikowski ze Stowarzyszenia Nasz Park, Dariusz Olejniczak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Parku Śląskiego oraz Artur Cieślak, dyrektor ds. technicznych w Parku Śląskim.

Rada jest organem doradczym. Jak informuje Park Śląski do jej zadań należy m.in. wypracowanie wizji rozwoju jego terenów zielonych w oparciu o badania przyrodnicze i socjologiczne, opiniowanie bieżących działań spółki zarządzającej parkiem oraz jej planów dotyczących terenów zielonych, udział w przygotowaniu inicjatyw i akcji edukacyjnych oraz działań dotyczących konkretnych obszarów parku i tworzenie w nich nowych funkcji o charakterze biologicznym.

fot. Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon