Rabka-Zdrój – miasto na cztery pory roku. Dla kuracjuszy, ale nie tylko

Rabka-Zdrój, położona w malowniczej kotlinie, u podnóża Gorców i Beskidu Wyspowego, jest jednym z najpopularniejszych w Polsce uzdrowisk dla dzieci i dorosłych.

Jej bogactwami naturalnymi są solanki, wykorzystywane głównie do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia. Kuracjusze korzystają z terapeutycznych dobrodziejstw kąpieli oraz inhalacji solankowych, ale Uzdrowisko Rabka oferuje również całą gamę zabiegów SPA, które pozytywnie wpływają na organizm. Jednym słowem wszystko dla zdrowia, wypoczynku i urody.

Rabczańskie Bulwary z traktem pieszym i ścieżką rowerową

Trudno nie wspomnieć o nowoczesnej infrastrukturze uzdrowiskowo-leczniczej oraz sportowo-rekreacyjnej, która stale się rozwija. Przykładem jest najnowsza inwestycja - Rabczańskie Bulwary z traktem pieszym i ścieżką rowerową, odnowionymi kładkami, oświetleniem i ciekawymi aranżacjami zieleni. Powstały tutaj nowe tężnie solankowe, oczko wodne, rzeczka oraz wodospad. Rekreację zapewnia natomiast: ścianka wspinaczkowa, siłownia zewnętrzna i boisko do siatkówki plażowej. Wszystko zostało uzupełnione niebanalnymi elementami małej architektury oraz przytulnymi miejscami spotkań.

Rabka zaprasza na odpoczynek całe rodziny

Rabka-Zdrój, „Miasto Dzieci Świata”, zaprasza na odpoczynek całe rodziny. Najmłodszych, ale także tych nieco starszych, nie trzeba zachęcać do zabawy w Parku „Rabkoland” oraz wizyty w Teatrze Lalek „Rabcio”, w którym wystawiane są pełne humoru spektakle. Wielkim powodzeniem cieszy się również Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce.

Sercem miejscowości jest Park Zdrojowy – wymarzone miejsce relaksu. W pobliżu źródła „Helena” znajdują się ogólnodostępna i bezpłatna Tężnia Solankowa i Pijalnia Wód Mineralnych. W parku można aktywnie spędzić czas, korzystając z urządzeń sportowych, kortów tenisowych, placów zabaw, miasteczka komunikacyjnego, a także z Skate Parku, czy Street Workout.

Wiele tras turystycznych, przyrodniczych i kulturowych

Rabka-Zdrój obfituje w trasy turystyczne, przyrodnicze i kulturowe. Przez miasto przebiega klika szlaków pieszych, przeznaczonych zarówno dla wytrawnych wędrowców jak i spacerowiczów. Uzdrowisko leży m.in. na trasie najdłuższego w polskich górach szlaku pieszego – Głównego Szlaku Beskidzkiego. Szlak znakowany jest kolorem czerwonym i liczy 519 km długości. Z Rabki wiedzie on na najwyższy szczyt Gorców – Turbacz (1310 m n.p.m.). Z centrum miejscowości i jej przedmieścia - Zarytego - wiodą szlaki na Luboń Wielki (1022 m n.p.m.), jedną z najwyższych kulminacji Beskidu Wyspowego. Uzdrowisko posiada „Leśną Ścieżkę Edukacyjną” na terenie Uroczyska „Krzywoń”, która umożliwia spacerującym poznanie walorów przyrodniczych okolicy. Miasto oferuje również trasy kulturowe, prezentujące skarby architektury i kultury naszego regionu. Zapraszamy do poznania obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej oraz odwiedzenia twórców rzemiosła tradycyjnego w ich pracowniach.

Rabka zimą też jest atrakcyjna

Zimą na miłośników białego szaleństwa czeka doskonale przygotowany stok u Żura oraz miejsca sprzyjające uprawianiu narciarstwa biegowego. Przy wyciągu działają szkółki narciarskie. Do niewątpliwych atrakcji należą również przejazdy saniami, dzięki czemu można poznać Rabkę-Zdrój i okolice. W centrum miasta porą zimową funkcjonuje lodowisko. W rabczańskim Parku Zdrojowym zostały wytyczone i oznakowane trasy narciarstwa biegowego.

OFERTA ZIMOWA

• RABABAN, skocznia freestyleowa, drugi taki obiekt w Europie. Obiekt przeznaczony jest dla snowboardzistów oraz narciarzy freestyle, czyli wykonujących efektowne ewolucję w powietrzu. Lokalizacja, nieczynny wyciąg Polczakówka, ul. Zaryte.

• WYCIĄG NARCIARSKI „U ŻURA”, www.chabowka.com – wyciąg duży orczykowy, wyciąg mały liniowy
• LODOWISKO, FB – Lodowisko Raka-Zdrój
• PRZEJAZDY SANIAMI
• TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO
• NORDIC WALKING

Rabka-Zdrój zaprasza przez cały rok, oferując znakomite warunki do leczenia, wypoczynku i rekreacji oraz różnorakie atrakcje, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
ul. Parkowa 2
34-700 Rabka-Zdrój
tel. 18 26 92 000

ODWIEDŹ NAS RÓWNIEŻ NA:
WWW
| Wirtualny Spacer | FACEBOOK

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon