PZPN odpowiedział na list. Ruch Chorzów nie zagra w II lidze

PZPN odpowiedział na pismo Ruchu Chorzów. Piłkarska centrala jednoznacznie dała do zrozumienia, że nie będzie awansu dla dwóch drużyn z każdej grupy III ligi.

11979 zoom

Przedwczesne zakończenie rozgrywek III ligi sprawiło, że w trzeciej grupie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczył Śląsk II Wrocław. Niedługo później jednak zrobiło się spore zamieszanie. W czwartej grupie PZPN postanowił przyznać awans aż dwóm drużynom i to chciał wykorzystać Ruch Chorzów.

"Niebiescy" wprawdzie sezon ukończyli na trzeciej pozycji, ale druga Polonia Bytom wyraźnie dała do zrozumienia, że nie jest gotowa na II ligę i z awansu przy zielonym stoliku nie skorzysta. Dlatego też chorzowianie napisali list do PZPN, aby z każdej grupy promocję otrzymały po dwie drużyny.

Pojawił się cień nadziei, że Ruch wróci na szczebel centralny. Portal gol24.pl jednak informuje, że PZPN odpowiedział na list i pozbawił klub z Chorzowa złudzeń. Nikt więcej już nie awansuje do II ligi.

Piłkarska centrala wyjaśnia, że w czwartej grupie sytuacja była wyjątkowa, a przepisy nieprecyzyjne i stąd promocja dla dwóch klubów. W pozostałych grupach przewaga lidera na drugim zespołem była na tyle duża, że nie ma podstaw, by zastosować takie same wyjątkowe rozwiązanie.

fot. PZPN

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów?

Gwiazdy lekkoatletyki na Stadionie Śląskim Historyczna obsada memoriału Kamili Skolimowskiej

Historyczna obsada memoriału Kamili Skolimowskiej

Czy Ruch Chorzów awansuje do Ekstraklasy Jak typują bukmacherzy

Ruch Chorzów awansuje do Ekstraklasy? Typowania bukmacherów

Ruch chorzow kibice

Ruch stracił wielki atut. Co z awansem do Ekstraklasy?

Seweryn Siemianowski

Gramy o mistrzostwo 1. ligi – zapewnia prezes Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów Jakub Bielecki

#MurowanePomaganie na Cichej

Ruch Chorzów

Kiedy rusza sezon 1. ligi? Jest ramowy terminarz