PZPN odpowiedział na list. Ruch Chorzów nie zagra w II lidze

PZPN odpowiedział na pismo Ruchu Chorzów. Piłkarska centrala jednoznacznie dała do zrozumienia, że nie będzie awansu dla dwóch drużyn z każdej grupy III ligi.

11979 zoom

Przedwczesne zakończenie rozgrywek III ligi sprawiło, że w trzeciej grupie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczył Śląsk II Wrocław. Niedługo później jednak zrobiło się spore zamieszanie. W czwartej grupie PZPN postanowił przyznać awans aż dwóm drużynom i to chciał wykorzystać Ruch Chorzów.

"Niebiescy" wprawdzie sezon ukończyli na trzeciej pozycji, ale druga Polonia Bytom wyraźnie dała do zrozumienia, że nie jest gotowa na II ligę i z awansu przy zielonym stoliku nie skorzysta. Dlatego też chorzowianie napisali list do PZPN, aby z każdej grupy promocję otrzymały po dwie drużyny.

Pojawił się cień nadziei, że Ruch wróci na szczebel centralny. Portal gol24.pl jednak informuje, że PZPN odpowiedział na list i pozbawił klub z Chorzowa złudzeń. Nikt więcej już nie awansuje do II ligi.

Piłkarska centrala wyjaśnia, że w czwartej grupie sytuacja była wyjątkowa, a przepisy nieprecyzyjne i stąd promocja dla dwóch klubów. W pozostałych grupach przewaga lidera na drugim zespołem była na tyle duża, że nie ma podstaw, by zastosować takie same wyjątkowe rozwiązanie.

fot. PZPN

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon