Puchar Stulatków dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów zdobył Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Niebiescy w finale pokonali Ruch Radzionków 6:2!

Ruch Chorzów Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej

W Pucharze 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej rywalizowały 23 zespoły, których tradycja sięga co najmniej 1920 roku. Do finału dostały się dwa zasłużone zespoły – Ruch Chorzów i Ruch Radzionków. Pierwotnie miał on zostać rozegrany 11 listopada 2020 r. na Stadionie Śląskim, ale w tym dniu reprezentacja Polski grała tam w towarzyskim meczu z Ukrainą, więc finał Pucharu Stulatków przełożono.

Ruch Chorzów – Ruch Radzionków 6:2

Finałowy mecz rozegrano 16 czerwca 2021 r. na stadionie przy Cichej 6 w Chorzowie. Niebiescy od początku atakowali, ale pierwszą bramkę w 33. minucie zdobył dla Cidrów Michał Szromek. Dwie minuty później chorzowianie odpowiedzieli celnym strzałem Łukasza Janoszki, który tuż przed przerwą dołożył kolejnego gola.

Po przerwie Niebiescy nadal celnie strzelali – w 53. minucie gola zdobył Konrad Kasolik, a w 63. Kacper Będzieszak. Drugą bramkę dla Cidrów w 69. minucie zdobył Robert Wojsyk, ale chorzowski Ruch dołożył dwie kolejne – w 79. minucie Jakub Rudek, a w 83. minucie Bartłomiej Kulejewski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla Ruchu Chorzów.

- Kolejny sukces w tym sezonie. Ktoś powie mało znaczący puchar, ale nie dla nas, bo chcemy wygrywać wszystko co tylko się da – mówił po meczu kapitan Niebieskich, Tomasz Foszmańczyk.

W przerwie finału Pucharu Stulatków na murawie stadionu przy Cichej uhonorowano członków drużyny Niebieskich z 1996 roku, którzy zdobyli trzeci w historii Puchar Polski dla Ruchu Chorzów. Otrzymali oni repliki koszulek, w których 25 lat temu pokonali w finale GKS Bełchatów. Takie koszulki trafiły także do sprzedaży w klubowym sklepie.