Puchar Stulatków dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów zdobył Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Niebiescy w finale pokonali Ruch Radzionków 6:2!

Ruch Chorzów Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej

W Pucharze 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej rywalizowały 23 zespoły, których tradycja sięga co najmniej 1920 roku. Do finału dostały się dwa zasłużone zespoły – Ruch Chorzów i Ruch Radzionków. Pierwotnie miał on zostać rozegrany 11 listopada 2020 r. na Stadionie Śląskim, ale w tym dniu reprezentacja Polski grała tam w towarzyskim meczu z Ukrainą, więc finał Pucharu Stulatków przełożono.

Ruch Chorzów – Ruch Radzionków 6:2

Finałowy mecz rozegrano 16 czerwca 2021 r. na stadionie przy Cichej 6 w Chorzowie. Niebiescy od początku atakowali, ale pierwszą bramkę w 33. minucie zdobył dla Cidrów Michał Szromek. Dwie minuty później chorzowianie odpowiedzieli celnym strzałem Łukasza Janoszki, który tuż przed przerwą dołożył kolejnego gola.

Po przerwie Niebiescy nadal celnie strzelali – w 53. minucie gola zdobył Konrad Kasolik, a w 63. Kacper Będzieszak. Drugą bramkę dla Cidrów w 69. minucie zdobył Robert Wojsyk, ale chorzowski Ruch dołożył dwie kolejne – w 79. minucie Jakub Rudek, a w 83. minucie Bartłomiej Kulejewski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2 dla Ruchu Chorzów.

- Kolejny sukces w tym sezonie. Ktoś powie mało znaczący puchar, ale nie dla nas, bo chcemy wygrywać wszystko co tylko się da – mówił po meczu kapitan Niebieskich, Tomasz Foszmańczyk.

W przerwie finału Pucharu Stulatków na murawie stadionu przy Cichej uhonorowano członków drużyny Niebieskich z 1996 roku, którzy zdobyli trzeci w historii Puchar Polski dla Ruchu Chorzów. Otrzymali oni repliki koszulek, w których 25 lat temu pokonali w finale GKS Bełchatów. Takie koszulki trafiły także do sprzedaży w klubowym sklepie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow

Ruch Chorzów w półfinale Pucharu 100-lecia...

Pilka nozna

Przełożono finał Pucharu 100-lecia Śląskiego...

Ruch Chorzów

Ostatni mecz na Cichej. Będzie komplet kibiców?

Alojzy lysko

Zmarł Alojzy Łysko, znany piłkarz Ruchu Chorzów...

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana...

Mateusz winciersz

Ruch Chorzów osłabiony! Mateusz Winciersz...

Ruch lechia

Powrót formy na Cichej. Ruch Chorzów rozbił...