Pseudokibice zatrzymani za brutalne pobicie w Chorzowie

Policjanci z Chorzowa, wspierani przez kontrterrorystów oraz funkcjonariuszy z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy brutalnie pobili w Chorzowie trzy osoby, w tym kobietę. To jednak dopiero początek problemów zatrzymanych.

Wiezien

Śledczy z Wydziału Kryminalnego chorzowskiej policji zajmowali się sprawą brutalnego pobicia do którego doszło w październiku ubiegłego roku w jednym z lokali przy ul. Wolności w Chorzowie. Ofiarom pseudokibiców padło wtedy małżeństwo z Chorzowa i mężczyzna ze Świętochłowic.

- Dzięki drobiazgowej analizie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili sprawców tego przestępstwa, którymi okazali się pseudokibice jednego ze śląskich klubów – czytamy w komunikacie policji.

Wczoraj, 19 maja, o godz. 6.00 policjanci z Chorzowa, wspierani przez kontrterrorystów z Katowic i Opola oraz funkcjonariuszy z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców, weszli jednocześnie do pięciu mieszkań na terenie Chorzowa i miast ościennych, gdzie zatrzymali podejrzanych o brutalne pobicie.

U zatrzymanych pseudokibiców znaleziono m.in. broń i narkotyki

W trakcie przeszukań mieszkań zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki, przedmioty przypominające broń, ponad 600 sztuk amunicji, materiały pirotechniczne, prawie 40 opakowań środków chemicznych przypominających leki, znaczne ilości gotówki zarówno w walucie polskiej, jak i obcej oraz biżuterię. Mężczyźni w wieku od 26 do 40 lat usłyszeli już zarzuty, decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon