Przyjechał do Chorzowa z Niemiec. Teraz czeka na ekstradycję. Okazał się poszukiwanym przestępcą

Wizyta pewnego pana w Chorzowie skończyła się dla niego niezbyt pomyślnie. 43-latek, zatrzymany do kontroli przez policję w naszym mieście dziś w nocy (z 3 na 4 marca) zamiast zajadać teraz roladę z modrą kapustą i kluskami śląskimi, raczy się więziennym jedzeniem w areszcie.

Policja Śląska
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

Dzisiaj w nocy (z 3 na 4 marca 2022 r.) kryminalni z chorzowskiej komendy w trakcie patrolu miasta zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego audi. Po sprawdzeniu jego dokumentów w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. 43-latek poszukiwany był przez niemiecką policję w związku z prowadzonym tam postępowaniem. Zatrzymany mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu. O jego ekstradycji do Niemiec zdecyduje teraz sąd.

Policjanci ostrzegają: "Osoby poszukiwane często bywają niebezpieczne. Ścigani za zabójstwa, zgwałcenia, oszustwa czy rozboje czasami latami ukrywają się przed policją, by uniknąć konsekwencji popełnionego czynu. Widząc takie osoby powinno się powiadomić policję w sposób możliwie dyskretny, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących ubioru poszukiwanego oraz czasu i miejsca, w którym ostatni raz był widziany".

Czytaj też:

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon