Przybywa milionerów w Chorzowie i Świętochłowicach

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach podsumowała zeznania podatkowe za ubiegły roku. Ze statystyk wynika, że w Chorzowie i Świętochłowicach przybyło milionerów.

Kasa1

W Chorzowie i Świętochłowicach ponad milion złotych zarobiły w 2019 r. 92 osoby, to o 9 osób więcej niż rok wcześniej. Chorzów i Świętochłowice w tych statystykach podawane są łącznie, bo oba te miasta swoim zasięgiem obejmuje Urząd Skarbowy w Chorzowie. W całym województwie śląskim tak liczba wzrosła z 3 236 do 3 435 osób. Najwięcej milionerów mieszka w Bielsku-Białej i powiecie bielskim (406 osób) oraz w Częstochowie i powiecie częstochowskim (355 osób).

- Zdecydowana większość osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych, to przedsiębiorcy rozliczający się liniowym podatkiem dochodowym i składające zeznanie PIT-36l. Stanowią oni blisko 92 proc. wszystkich śląskich milionerów – podaje katowicka Izba Administracji Skarbowej.

Śląska KAS dodaje, że od kilku lat wzrasta również liczba osób, które wykazują dochody przekraczające milion złotych w PIT-37, czyli między innymi z umowy o pracę. Jeszcze parę lat temu było to kilkanaście osób, a w ubiegłym roku było ich już 136.

Najmniej milionerów z województwa śląskiego zamieszkuje Piekary Śląskie. W ubiegłym roku takie dochody wykazało zaledwie 26 osób z tego miasta.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....