Przewodniczący Przyjaznych Świętochłowic o wstrząsającym filmie na temat CIS

Wypowiedź Zbigniewa Nowaka, przewodniczącego Rady Miasta Świętochłowice jest w 100% oparta na faktach, jakie wówczas miały miejsce - tak wstrząsający film o praktykach w świętochłowickim Centrum Inicjatyw Społecznych komentuje Jacek Kamiński, miejski radny i przewodniczący stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice.

Cis

Film, który został opublikowany wczoraj w internecie, przedstawia wydarzenia, jakie miały mieć miejsce w świętochłowickim Centrum Inicjatyw Społecznych przed wyborami w 2018 r. Pracownicy instytucji twierdzą w nim m.in., że - jako darmowa siła robocza - mieli być wykorzystywani w kampanii Dawida Kostempskiego. W filmie wystąpił także Zbigniew Nowak, przewodniczący świętochłowickiej Rady Miasta, który opowiada m.in. o tym, jak w godzinach nocnych w Urzędzie Miasta Świętochłowice przygotowywano materiały wyborcze. Do nagrania, w oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji, odniósł się Jacek Kamiński, prezes stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice. Oświadczenie publikujemy w całości.

Szanowni Mieszkańcy,

W dniu wczorajszym został opublikowany materiał pt. "Panowie na Włościach" opisujący olbrzymią skalę nieprawidłowości w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – Lipinach. Pokazano w nim haniebne naszym zdaniem metody wykorzystywania pracowników tej placówki do prywatnych i wyborczych celów.

W związku z tym oświadczamy, jak poniżej:

1. Wiedzę o nadużyciach w CIS mieliśmy od bardzo dawna. Od wielu miesięcy zresztą zajmuje się nimi prokuratura. Nam pozostaje pochylić czoła nad odwagą osób, które postanowiły o tych strasznych rzeczach opowiedzieć. Wspieramy je całym sercem i nigdy więcej nie dopuścimy, aby tego typu sytuacje mogły się kiedykolwiek w naszym mieście powtórzyć. Chcemy też Państwu przekazać, że postępowanie w prokuraturze prowadzone jest w kierunku zorganizowanej grupy przestępczej, co mówi samo za siebie.

2. W trakcie realizacji tego materiału zostaliśmy poproszeni o przedstawienie omawianych w nim sytuacji, a szczególnie dotyczących akcji drukowania materiałów wyborczych w Urzędzie Miejskim. Wypowiedź Przewodniczącego RM Zbigniewa Nowaka, oparta jest w 100% na faktach, jakie wówczas miały miejsce. Większość z nas była także wtedy na miejscu i na żywo relacjonowaliśmy wszystko, co tam się działo.

3. Jesteśmy podobnie zbulwersowani, że próbowano te sprawy umorzyć, a jednocześnie bardzo zadowoleni, że sądy wznawiają nie tylko te postępowania, dzięki czemu mamy nadzieję, winni poniosą odpowiedzialność.

Dobrze wiecie, że obiecaliśmy Wam – naszym wyborcom, że dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie wymagające wyjaśnienia i rozliczenia złe uczynki nieodpowiedzialnych osób z obozu poprzedniej władzy znalazły swoje zakończenie tam, gdzie znaleźć powinny. Czyli w wymiarze sprawiedliwości. Świętochłowiczanie na to zasługują

prezes
Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie
Jacek Kamiński

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kotala radio

Nic nie jest dane na zawsze – prezydent Andrzej...

Polski Ład

Pracownicy urzędów skarbowych mają dość Polskiego Ładu

Park Śląski

Nowy prezes Parku Śląskiego wybrany bez konkursu

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda będzie wizytował woj. śląskie

Wybory

Chorzowianie znów będą głosować? Senator PiS...

Konferencja silesia 2030

Konferencja Silesia2030: Jakim wyzwaniom będzie...

Izabela kloc

Unijny budżet musi być solidarny ze Śląskiem