Przewodniczący Przyjaznych Świętochłowic o wstrząsającym filmie na temat CIS

Wypowiedź Zbigniewa Nowaka, przewodniczącego Rady Miasta Świętochłowice jest w 100% oparta na faktach, jakie wówczas miały miejsce - tak wstrząsający film o praktykach w świętochłowickim Centrum Inicjatyw Społecznych komentuje Jacek Kamiński, miejski radny i przewodniczący stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice.

Cis

Film, który został opublikowany wczoraj w internecie, przedstawia wydarzenia, jakie miały mieć miejsce w świętochłowickim Centrum Inicjatyw Społecznych przed wyborami w 2018 r. Pracownicy instytucji twierdzą w nim m.in., że - jako darmowa siła robocza - mieli być wykorzystywani w kampanii Dawida Kostempskiego. W filmie wystąpił także Zbigniew Nowak, przewodniczący świętochłowickiej Rady Miasta, który opowiada m.in. o tym, jak w godzinach nocnych w Urzędzie Miasta Świętochłowice przygotowywano materiały wyborcze. Do nagrania, w oświadczeniu nadesłanym do naszej redakcji, odniósł się Jacek Kamiński, prezes stowarzyszenia Przyjazne Świętochłowice. Oświadczenie publikujemy w całości.

Szanowni Mieszkańcy,

W dniu wczorajszym został opublikowany materiał pt. "Panowie na Włościach" opisujący olbrzymią skalę nieprawidłowości w Centrum Integracji Społecznej w Świętochłowicach – Lipinach. Pokazano w nim haniebne naszym zdaniem metody wykorzystywania pracowników tej placówki do prywatnych i wyborczych celów.

W związku z tym oświadczamy, jak poniżej:

1. Wiedzę o nadużyciach w CIS mieliśmy od bardzo dawna. Od wielu miesięcy zresztą zajmuje się nimi prokuratura. Nam pozostaje pochylić czoła nad odwagą osób, które postanowiły o tych strasznych rzeczach opowiedzieć. Wspieramy je całym sercem i nigdy więcej nie dopuścimy, aby tego typu sytuacje mogły się kiedykolwiek w naszym mieście powtórzyć. Chcemy też Państwu przekazać, że postępowanie w prokuraturze prowadzone jest w kierunku zorganizowanej grupy przestępczej, co mówi samo za siebie.

2. W trakcie realizacji tego materiału zostaliśmy poproszeni o przedstawienie omawianych w nim sytuacji, a szczególnie dotyczących akcji drukowania materiałów wyborczych w Urzędzie Miejskim. Wypowiedź Przewodniczącego RM Zbigniewa Nowaka, oparta jest w 100% na faktach, jakie wówczas miały miejsce. Większość z nas była także wtedy na miejscu i na żywo relacjonowaliśmy wszystko, co tam się działo.

3. Jesteśmy podobnie zbulwersowani, że próbowano te sprawy umorzyć, a jednocześnie bardzo zadowoleni, że sądy wznawiają nie tylko te postępowania, dzięki czemu mamy nadzieję, winni poniosą odpowiedzialność.

Dobrze wiecie, że obiecaliśmy Wam – naszym wyborcom, że dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie wymagające wyjaśnienia i rozliczenia złe uczynki nieodpowiedzialnych osób z obozu poprzedniej władzy znalazły swoje zakończenie tam, gdzie znaleźć powinny. Czyli w wymiarze sprawiedliwości. Świętochłowiczanie na to zasługują

prezes
Przyjazne Świętochłowice Stowarzyszenie
Jacek Kamiński

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon