Przestępczy nocny rajd po ul. Wolności w Chorzowie. Nierozgarnięty złodziej zatrzymany przez policję

Chorzowscy policjanci zatrzymali złodzieja, który w nocy 5 maja 2021 r. próbował okraść kilka sklepów i lokali gastronomicznych na ul. Wolności. Mężczyzna został namierzony, mimo że podczas przestępstwa nosił maseczkę.

112

Niezbyt rozgarnięty złodziej urządził w nocy 5 maja przestępczy rajd po ul. Wolności w Chorzowie. Dyżurny chorzowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów zostały uszkodzone drzwi wejściowe. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że częściowo wyłamana jest roleta antywłamaniowa. To jednak nie był koniec nocnych wydarzeń na Wolce.

- Policjanci w toku prowadzonych czynności stwierdzili, że złodziej próbował włamać się nie tylko do tego jednego sklepu, ale również do kilku innych placówek handlowych, jak i lokali gastronomicznych – informuje chorzowska policja.

Na miejscu zabezpieczono ślady i zapisy monitoringu, a później do akcji wkroczyli kryminalni z chorzowskiej „dwójki”. W kilka godziny wytypowali sprawcę, który – jak podkreśla policja – w czasie prób włamania był praktycznie całkowicie zamaskowany. 30-letni mężczyzna został zatrzymany, a śledczy udowodnili mu sześć prób włamania. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Szyneczka4

Zachwycające wnętrze nowych delikatesów w...

Chorzow poszukiwany1

Chorzów: Poszukiwany złodziej. Kradł na terenie...

Ogrodki dzialkowe

Jak zadbać o bezpieczeństwo na ogródkach...

Chorzow hajducka

Kolejny etap przebudowy ul. Hajduckiej w...

Police

Wypadek w Chorzowie. Cztery osoby ranne, w tym...

Chorzow wolnosci

Chorzów: Miasto przejmie i wyremontuje prywatne...

Chorzow diler

Chorzów: Narkotyki w samochodzie i w domu....