Przełożony mecz Ruchu Chorzów. COVID-19 u rywali z Siedlec

Niebiescy mają niespodziewaną przerwę w rozgrywkach. W sobotę, 20 listopada 2021 r., Ruch Chorzów miał się zmierzyć na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Ten mecz 18. kolejki eWinner 2. ligi został jednak przełożony z powodu koronawirusa u rywali.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

O przełożeniu meczu Pogoni Siedlce z Ruchem Chorzów zdecydował Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. W zespole Pogoni potwierdzono bowiem przypadki COVID-19 i piłkarze zostali objęci kwarantanną. Mecz odbędzie się w środę, 1 grudnia 2021 r., o godz. 13.00.

- To są rzeczy, na które nie mamy żadnego wpływu, więc trzeba to zaakceptować. Oczywiście, wolelibyśmy grać w normalnym terminie, ponieważ drużyna chciałaby się odkuć za porażkę w Krakowie, a do tego zmienia to nam terminarz, ale nic z tym nie możemy zrobić. Szkoda, bo to nie u nas wykryto COVID-19, a ucierpimy grając dodatkowy mecz w środku tygodnia, ale takie jest życie – skomentował Jarosław Skrobacz, trener Niebieskich (za ruchchorzow.com.pl).

Zamiast meczu z Pogonią piłkarze chorzowskiego Ruchu zmierzą się w sobotę w wewnętrznej rywalizacji. W niedzielę dostaną wolne, by wykorzystać ten czas na regenerację. - Od poniedziałku zaczynamy mikrocykl poświęcony przygotowaniom do starcia z Motorem – podkreślił Jarosław Skrobacz.

Ruch Chorzów – Motor Lublin. Ostatni mecz na Cichej 6

Mecz z Motorem Lublin zaplanowany został na piątek, 26 listopada 2021 r. Będzie to ostanie w tym roku spotkanie Niebieskich przed własną publicznością i trwa wielka mobilizacja. Jej celem jest zapełnienie całego stadionu przy Cichej 6, gdzie może wejść 9 300 kibiców. Na tydzień przed tym meczem zajęta jest połowa trybun.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów Motor Lublin

Bezbramkowy remis i bójka na trybunach

Ruch Chorzów

Będzie nowy układ z wierzycielami Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów sparingi

Kolejny sparing Niebieskich w sobotę na Kresach

Ruch Chorzów Rekord Bielsko Biała

Remis na zakończenie zgrupowania

Ruch Chorzów Śląsk Świętochłowice

Niebiescy strzelili 6 bramek… ale trener był niezadowolony!

Ruch Chorzów Sektor Rodzinny

Ruch Chorzów rozpoczął sprzedaż karnetów na rundę wiosenną

Pogoń Siedlce Ruch Chorzów

Podział punktów w zaległym meczu Ruchu Chorzów