Przełożono finał Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej

Do finału Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej awansował Ruch Chorzów i Ruch Radzionków. Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany 11 listopada na Stadionie Śląskiej. Później przeniesiono go na Cichą, a ostatecznie przełożono – informuje chorzowski klub.

Pilka nozna

W rozgrywkach Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej brały udział 23 kluby, których tradycja sięga przynajmniej 1920 r. Po czterech rundach do finału dostały się drużyny Ruchu Chorzów i Ruchu Radzionków, a spotkanie miało się odbyć 11 listopada na Stadionie Śląskim.

Dwa stadiony przejęła narodowa kadra

Tego dnia na Stadionie Śląskim rozegrany zostanie jednak towarzyski mecz reprezentacji Polski z Ukrainą. Finał pucharu stulatków przeniesiono więc na stadion Ruch Chorzów, ale okazało się, że obiekt przy Cichej także będzie niedostępny w tym terminie, bo treningi będzie tam miała kadra narodowa. Finałowy mecz a wniosek klubów z Chorzowa i Radzionkowa został więc oficjalnie przeniesiony przez Śląski Związek Piłki Nożnej.

- W pierwotnych planach zawarty został przekaz, że finał rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim przy okazji wielkiego piłkarskiego pikniku i nie ukrywam, że to rozbudziło nadzieje zawodników, którzy rozgrywki „100-latków” potraktowali jako możliwość spełnienia swoich sportowych marzeń - mówi Wojciech Cieszyński dyrektor Ruchu Radzionków.

Dyrektor Cidrów dodaje, że właśnie z powodu szansy gry w Kotle Czarownic piłkarze nie odpuszczali tych rozgrywek. Satysfakcjonujący był także stadion przy Cichej, ale skoro i ten wariant gry dla kibiców okazał się nieaktualny oba kluby uznały, że wato rozegrać mecz później w obecności kibiców.

Kiedy zostanie rozegrany finał puchary stulatków?

- Choć priorytetem dla naszego klubu jest jak najlepsza gra w III lidze to nie lekceważyliśmy żadnych rozgrywek. Awansowaliśmy więc także do finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu i poważnie traktowaliśmy każdy mecz w rozgrywkach o „Puchar 100-lecia”. Tak samo chcemy podejść do finału tych rozgrywek i rozegrać go z udziałem naszych kibiców - dodaje kierownik drużyny Ruch Chorzów, Andrzej Urbańczyk.

Finał pucharu stulatków może zostać rozegrany 5 grudnia lub… w maju przyszłego roku.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon