Przedszkole Hajduczek w Chorzowie. Bliżej natury i kreatywnie

Przedszkole Hajduczek przy ul. Narutowicza 5 w Chorzowie Starym to placówka bliższa naturze i kreatywna. Mieści się w samodzielnym budynku o powierzchni 2000 m2. Sale dydaktyczne, gabinety specjalistów, sale zabaw są przestronne i doskonale dopasowane do konkretnych potrzeb dziecka. Placówka dysponuje także salą wyciszenia oraz salą leśną.

Przedszkole Hajduczek – miejsce minimalistyczne i estetyczne

W dzisiejszym głośnym, przekolorowanym i przebodźcowanym świecie, Hajduczek proponuje miejsce minimalistyczne i estetyczne, stonowane, jasne kolory wnętrz i proste zabawki.

Niech dzieci będą wolne.
Zachęcaj je do biegania na zewnątrz, gdy pada deszcz. Niech zdejmą buty, gdy znajdą kałużę wody. A gdy trawa łąk będzie mokra od rosy, niech biegną po niej i depczą bosymi stopami.
Niech odpoczywają spokojnie, gdy drzewo zaprasza je do spania w swoim cieniu.
Niech krzyczą i śmieją się, gdy słońce budzi je rano”

~ Maria Montessori

Pracuje się tu na naturalnych i kreatywnych pomocach dydaktycznych. Pomaga dzieciom rozwijać fantazję i twórczość.

Naturalny ogród i duży plac zabaw na zewnątrz

Atutem placówki jest duży, naturalny ogród i plac zabaw (4000 m2). - Wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody na spędzanie aktywnie czasu na podwórku. Pozwalamy na twórczą, nieskrępowaną zabawę. Wierzymy, że kontakt z przyrodą i powrót do natury pomaga dzieciom rozwijać skrzydła – mówią pracownicy przedszkola Hajduczek.

W razie złej jakości powietrza dzieci bawią się na dwóch wewnętrznych placach zabaw z kącikami tematycznymi. Majsterkują, gotują, prasują….

Hajduczek proponuje również zajęcia sportowe, muzyczne i sensoryczne, język angielski oraz naukę czytania metodą symultaniczno- sekwencyjną.

Wsparcie specjalistów i ludzi z pasją

Przedszkole bardzo dużą uwagę skupia na tym, aby jego podopieczni mający specjalne potrzeby edukacyjne mogli rozwijać swoje zdolności, uczyli się pokonywać słabości i w pełni uczestniczyć w życiu przedszkola - budując w ten sposób więzi społeczne.

Wszystkie cele związane z kształceniem specjalnym Hajduczek realizuje przede wszystkim dzięki wsparciu specjalistów, ludzi pracujących z pasją i mających doświadczenie zawodowe odpowiednie do prowadzonych zajęć.

Chorzowskie przedszkole oferuje zajęcia dogoterapii, muzykoterapii, Trening Umiejętności Społecznych, terapię logopedyczną oraz psychologiczną.

Placówka jest wyposażona w gabinety specjalistyczne i sale do rehabilitacji i terapii integracji sensorycznej.

Centrum Opieki i Rozwoju "Hajduczek"
Bliżej Natury - przedszkole i żłobek
ul. Narutowicza 5
41-503 Chorzów Stary
Telefon 537431053
E-mail: blizejnaturychorzow@gmail.co
FACEBOOK

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon