Przebudowa linii kolejowej i... utrudnienia dla kierowców

W Chorzowie trwa przebudowa linii kolejowej nr 131, która prowadzi do Bytomia, Tarnowskich Gór i dalej do bałtyckich portów. Prace na torach oznaczają także utrudnienia dla kierowców.

Chorzów linia kolejowa 131

Przebudowa linii kolejowej w Chorzowie oznacza m.in. przebudowę układu drogowego ulic Strzelców Bytomskich, Raciborskiej, Zabrskiej i Głogowskiej. W związku z tym w poniedziałek, 11 kwietnia 2022 r., w ciągu ul. Kędzierzyńskiej rozpoczną się prace związane z budowę muru oporowego.

- Ze względu na zakres prac konieczne jest zamknięcie jezdni. Dopuszczony na niej zostanie ruch pojazdów związany z dojazdem do posesji – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie.

Kolejowa inwestycja w Chorzowie

W tym etapie linia kolejowa nr 131 przebudowywana jest na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie. Prace obejmą m.in. przebudowę peronów na stacjach Chorzów Miasto i Chorzów Stary oraz budowę nowego przystanku kolejowego Chorzów Uniwersytet.

Na odcinku Chorzów Batory – Chorzów Miasto zostanie dobudowany dodatkowy tor, dzięki czemu zwiększy się przepustowość linii kolejowej i będzie mogło tam kursować więcej pociągów. Pociągi pojadą z prędkością do 120 km/h, wydłużenie torów na stacjach pozwoli na przyjmowanie dłuższych składów - do 750 metrów. Przy nowym przystanku kolejowym Chorzów Uniwersytet powstanie także nowy wiadukt.

Chorzów Batory stacja kolejowa

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa linii kolejowej. W Chorzowie będzie nowy przystanek

Autor: Maciej Poloczek

09/03/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon