Pracowity weekend policjantów chorzowskiej drogówki. Zatrzymany rekordzista miał prawie 2,5 promila

Długi sierpniowy weekend był intensywnym czasem dla policjantów z chorzowskiej drogówki. Mundurowi prowadzili zarówno działania prędkość jak i kontrole trzeźwości. Policjanci ujawnili 101 wykroczeń oraz zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, z czego jeden był pod wpływem narkotyków.

Śląska Policja
Kontrole trzeźwości Chorzów

Ponad 100 wykroczeń drogowych w Chorzowie

Policjanci rozpoczęli weekend od piątkowych działań prędkość. Podczas trwającej cały dzień akcji ujawnili 101 wykroczeń, z czego 96 dotyczyło przekroczenia prędkości. Jeden z kontrolowanych kierowców przekroczył po raz kolejny prędkość, tym razem o 35 km/h, co poskutkowało karą w ramach tzw. recydywy. 31-letni kierowca volkswagena został ukarany mandatem w kwocie 1600 zł.

W kolejne dni, czyli 12 i 13 sierpnia policjanci skupili się na badaniu trzeźwości kierujących. W sobotę zatrzymali mężczyznę, który wsiadł za kółko, mając 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei w niedzielę nieodpowiedzialnych kierowców było więcej.

Pierwszy z nich, 32-letni mieszkaniec Opola znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Drugi, motocyklista, widząc policyjną kontrolę, chciał jej uniknąć. Zawrócił i próbował ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,3 promila w wydychanym powietrzu. Ostatni zatrzymany „wpadł”, ponieważ przekroczył dopuszczalną prędkość. W trakcie kontroli z wnętrza samochodu marki Opel czuć było zapach marihuany. Wstępne badanie mieszkańca Mazowsza wykazało obecność narkotyków w ślinie. Po chwili mundurowi wyjaśnili, dlaczego z samochodu wydobywa się charakterystyczny zapach. Przewożona pasażerka miała przy sobie narkotyki.

Akcja Jednoślad w Chorzowie Policjanci zatrzymali m in pijaną kobietę na skuterze

Może Cię zainteresować:

Akcja „Jednoślad” w Chorzowie. Policjanci zatrzymali m.in. pijaną kobietę na skuterze

Autor: Redakcja

28/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon