Prace na ul. 3 Maja w Chorzowie wchodzą w nowy etap. Będą kolejne utrudnienia w ruchu

W czwartek, 7 października 2021 r., na ul. 3 Maja w Chorzowie rozpocznie się kolejny etap prac związanych z przebudową torowiska tramwajowego – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Nie obędzie się bez kolejnych utrudnień w ruchu. Gdzie tym razem?

Chorzów przebudowa 3 Maja

Kolejny etap prac obejmie rejon skrzyżowania ulic 3 Maja i Karola Miarki. Ze względu na zakres robót zamknięta dla ruchu zostanie części skrzyżowania, na której położone jest torowisko tramwajowe oraz fragment jezdni na ul. Miarki, przyległy do ul. 3 Maja. Zakończenie tego etapu prac planowane jest do listopada tego roku.

- W związku z powyższym pomiędzy skrzyżowaniem ulicy 3 Maja z ulicą Miarki oraz skrzyżowaniem ulicy Miarki z ulicami Pudlerską, Łagiewnicką i Mariańską (rondo) wyznaczony zostanie objazd prowadzony ulicami Mariańską, Janasa i 3 Maja – informuje MZUiM Chorzów.

Czytaj też:

Nawet rok opóźnienia! Jak przebiegają prace na 3 Maja, Hajduckiej i Powstańców w Chorzowie?

Przypomnijmy, że przebudowa ul. 3 Maja rozpoczęła się w listopadzie 2019 r. i jest już mocno opóźniona. Według zapisów umowy zakres tramwajowy tej inwestycji powinien zostać ukończony już trzy miesiące temu, a zakres miejski do końca 2021 r.

- Przyczyn opóźnień jest wiele – niezidentyfikowane instalacje podziemne, inne przebiegi infrastruktury podziemnej niż te wynikające z map, wynikająca z tego konieczność wprowadzenia zmian w projektach, kłopoty z terminowością dostaw materiałów budowlanych, ograniczona liczba pracowników związana z pandemią COVID-19 itp. - tłumaczył pod koniec września Andrzej Zowada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

W Tramwajach Śląskich szacują, że opóźnienie prac na ul. 3 Maja w Chorzowie sięgnie 12 miesięcy.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów remont 3 Maja

Kolejny etap prac na 3 Maja, choć miał być już koniec!

Chorzów Batory ul Stalowa

Kolejne remonty ulic w Chorzowie. Gdzie i kiedy?

Chorzów przebudowa ul 3 Maja

Nawet rok opóźnienia! Przebudowa dróg w Chorzowie

Chorzów. Przebudowa ul. Powstańców

Kolejny etap przebudowy ul. Powstańców

Chorzow 3maja

Kolejny etap przebudowy ul. 3 Maja w Chorzowie

Roboty drogowe

Awaria sieci gazowej w Chorzowie. Są utrudnienia

Remont 3 maja

Kolejny etap prac na ul. 3 Maja w Chorzowie