Poznaliśmy termin Wielkich Derbów Śląska. Mecz Ruch Chorzów i Górnika Zabrze coraz bliżej

Już niedługo Wielkie Derby Śląska. Mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Górnikiem Zabrze zostanie rozegrany dość niespodziewanie - tak zdecydowało losowanie pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Dowiedzieliśmy się już, że obie drużyny zmierzą się na stadionie przy ul. Cichej 6. Teraz podano datę spotkania.

fot. FB/Ruch Chorzów
Ruch Chorzów

Wielkie Derby Śląska za każdym razem elektryzują kibiców Ruch Chorzów i Górnika Zabrze - dwóch najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich z Górnego Śląska. Nic więc dziwnego, że jedni i drudzy przyjęli wynik losowania pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski z radością.

Spekulowano, że mecz może zostać rozegrany na Stadionie Śląskim, ale ostatecznie zdecydowano się na obiekt "Niebieskich" przy ul. Cichej 6 w Chorzowie. - Miesiąc dzielący nas od meczu z Górnikiem Zabrze to zdecydowanie za mało, by wydarzenie tej rangi, wymagające gruntownego przygotowania na wielu płaszczyznach, zorganizować na Stadionie Śląskim - wyjaśniają przedstawiciele klubu.

W grę wchodziły dwa terminy meczu - 31 sierpnia lub 1 września. Ostatecznie zdecydowano, że Wielkie Derby Śląska odbędą się 1 września o godz. 20.30.

Bilety na derby Ruch Chorzów – Górnik Zabrze

Miejsca na Wielkich Derbach Śląska przy Cichej mają zagwarantowane karnetowicze – przypomina klub. Z kolei pierwszeństwo w zakupie biletów na pucharowe spotkanie z Górnikiem Zabrze będą mieć:

 • sponsorzy i partnerzy klubu
 • członkowie Stowarzyszenia Wielki Ruch (z uregulowanymi składkami na dzień 31 lipca 2022)
 • aktywni członkowie fanklubów Ruchu, w tym fanklubów emigracyjnych
 • kibice obecni na ligowym meczu z Puszczą Niepołomice

Do wolnej sprzedaży trafi niewielka część z puli biletów. O terminie rozpoczęcia sprzedaży klub poinformuje później.

Cennik biletów na 1. rundę Pucharu Polski Ruch Chorzów – Górnik Zabrze:

 • SEKTOR
  normalny: 40 zł
  ulgowy: 35 zł
  szkolny: 20 zł
 • TRYBUNA
  normalny: 70 zł
  ulgowy: 50 zł
  szkolny: 40 zł
 • LOŻA
  normalny: 80 zł
  ulgowy: 60 zł
  szkolny: 50 zł

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon