Pożar przy ulicy Brzozowej. Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki - to 73-letni mężczyzna

W Chorzowie przy ulicy Brzozowej doszło do pożaru mieszkania w piątej kondygnacji budynku. Ogień zajął kuchnię i część przedpokoju. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwęglone zwłoki 73-letniego mężczyzny. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

fot. Mapy Google
Yzyz

W piątek, 28 stycznia około godziny 15 wybuchł pożar przy ulicy Brzozowej w Chorzowie. Ogień pojawił się na piątym piętrze wielokondygnacyjnego budynku.

- Pożar wybuchł na piątej kondygnacji budynku w mieszkaniu prywatnym. Spaleniu uległa kuchnia oraz część przedpokoju. Po zakończonej akcji strażacy ujawnili zwłoki lokatora - tłumaczy kom. Arkadiusz Bień, zastępca oficera prasowego KMP w Chorzowie.

Ofiara to 73-letni mężczyzna

Jak wyjaśnia oficer prasowy mężczyzna był jedynym lokatorem mieszkania. W trakcie akcji nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji budynku. Pożar został sprawnie ugaszony - działania zakończono przed godziną 18. Na miejscu działało 5 zastępów PSP.

Obecnie trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Chorzowie, która zajmie się ustalaniem przyczyn pożaru oraz śmierci mężczyzny.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon