Pożar na ul. 3 Maja w Chorzowie. Policja wyjaśnia okoliczności

Chorzowska policja wyjaśnia okoliczności pożaru do którego doszło w poniedziałek, 6 września 2021 r., przed północą w jednej z kamienic przy ul. 3 Maja w Chorzowie. Trzy rodziny zostały ewakuowane, a budynek został wyłączony z użytkowania.

Pożar w kamienicy przy ul. 3 Maja w Chorzowie wybuchł w poniedziałek, 6 września, około godz. 23:40.

- Na szczęście nikomu z mieszkańców nic się nie stało, ale z uwagi na fakt, że pożar strawił schody prowadzące na górne kondygnacje, decyzjom inspektora nadzoru budowlanego, budynek został wyłączony z użytkowania – informuje chorzowska policja.

Trzy rodziny (sześć osób) zostały ewakuowane z budynku. Część z nich schroniła się u rodziny, a pozostałym zapewnił schronienie Wydział Zarządzania Kryzysowego chorzowskiego Urzędu Miasta.

Okoliczności pożaru, pod nadzorem prokuratora, ustalają chorzowscy policjanci. We wtorek, 7 września, przeprowadzili oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Z informacji podanych przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że zapaliły się śmieci składowane w klatce schodowej budynku. Wiele wskazuje więc na to, że to mogło być podpalenie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon