Pożar hali magazynowej w Chorzowie. Znaleziono zwłoki

Wczoraj przed godzina 7.00 nad Chorzowem pojawiły się czarne kłęby dymu, który uniemożliwiał swobodne oddychanie mieszkańcom. Okazało się, że powodem tego jest pożar hali magazynowej i warsztatu samochodowego przy ul. Piotra Skargi. Niestety na miejscu zdarzenia znaleziono zwłoki mężczyzny.

Pożar hali magazynowej i warsztatu samochodowego ul Piotra Skargi w Chorzowie

Wielki pożar w Chorzowie

21 czerwca 2021 roku przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie przed godziną 7.00 doszło do pożaru hali magazynowej i warsztatu samochodowego. Na miejscu pracowało 44 ratowników z 16 zastępów straży pożarnej. W hali były magazynowane materiały plastikowe. Z racji tego, iż mieszkańcy Chorzowa uskarżali się na dym, który ma nieprzyjemny zapach w akcji wziął udział pluton ratownictwa chemicznego PSP, który monitorował, czy nie doszło do skażenia. Akcja gaśnicza trwała około do godziny 22.00.

Zwłoki na pogorzelisku

Po zakończeniu akcji gaśniczej, strażacy zajęli się sprawdzaniem pogorzeliska. Ratownicy odnaleźli zwłoki mężczyzny. Przez całą noc, aż do wczesnych godzin rannych 22 czerwca trwały oględziny miejsca ujawnienia zwłok, w których uczestniczyła Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. Zwłoki mężczyzny zostały zabezpieczone. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyzna posiada ranę głowy. Niestety za wcześnie jest na jednoznaczną odpowiedź, wskutek czego ona powstała oraz czy brały w tym udział osoby trzecie. Na pytanie odnośnie przyczyny zgonu również poznamy odpowiedź dopiero po sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona dzisiaj o godzinie 17.00.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon