Nowe osiedle w Maciejkowicach. Ile będzie mieszkań?

W Maciejkowicach ma powstać osiedle mieszkaniowe dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu hipotecznego. Nowa inwestycja planowana jest w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, do której chce przystąpić Chorzów.

Osiedle

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to odświeżone formy Towarzystw Budownictwa Społecznego. Ich zadaniem jest budowa osiedli z mieszkaniami na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Inwestycje mają być realizowane przez gminy, przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Mieszkania dla tych, którym banki odmawiają kredytu

- Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe skierowane są do tych, którzy pracują i mają dochody, ale banki nie chcą im udzielić kredytu hipotecznego – mówi Michał Sroka, wiceprezes KZN.

Społeczna Inicjatywa Mieszkańców ma działać także w Chorzowie. Miejscy radni podjęli już uchwałę w sprawie utworzenia spółki SIM Śląsk, do której mają wejść także: Świętochłowice, Zabrze, Tarnowskie Góry oraz KZN.

- Mamy do zagospodarowania 22 hektary. Przylegają one do granicy z Siemianowicami Śląskimi – mówił na sesji Rady Miasta Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

W ramach SIM w Maciejkowicach ma powstać około 1200 mieszkań. Budowa osiedla może się rozpocząć jesienią przyszłego roku, a rok później powinno być oddane do użytku. Na razie nie wiadomo jakie będą warunki przyznawania mieszkań na takim osiedlu.

fot. pixabya.com, wizualizacja KZN

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon