Nowe osiedle w Maciejkowicach. Ile będzie mieszkań?

W Maciejkowicach ma powstać osiedle mieszkaniowe dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu hipotecznego. Nowa inwestycja planowana jest w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, do której chce przystąpić Chorzów.

Osiedle

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to odświeżone formy Towarzystw Budownictwa Społecznego. Ich zadaniem jest budowa osiedli z mieszkaniami na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Inwestycje mają być realizowane przez gminy, przy wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa i Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Mieszkania dla tych, którym banki odmawiają kredytu

- Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe skierowane są do tych, którzy pracują i mają dochody, ale banki nie chcą im udzielić kredytu hipotecznego – mówi Michał Sroka, wiceprezes KZN.

Społeczna Inicjatywa Mieszkańców ma działać także w Chorzowie. Miejscy radni podjęli już uchwałę w sprawie utworzenia spółki SIM Śląsk, do której mają wejść także: Świętochłowice, Zabrze, Tarnowskie Góry oraz KZN.

- Mamy do zagospodarowania 22 hektary. Przylegają one do granicy z Siemianowicami Śląskimi – mówił na sesji Rady Miasta Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

W ramach SIM w Maciejkowicach ma powstać około 1200 mieszkań. Budowa osiedla może się rozpocząć jesienią przyszłego roku, a rok później powinno być oddane do użytku. Na razie nie wiadomo jakie będą warunki przyznawania mieszkań na takim osiedlu.

fot. pixabya.com, wizualizacja KZN

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Odpady beczki

Składowisko odpadów niebezpiecznych w...

Narodowy spis powszechny

Ruszył Narodowy Spis Powszechny 2021. Na jakie...

Autobusy

Nowe linie metropolitalne później niż...

Chorzow aks

Lockdown od 20 marca. Sprawdź, co jest czynne,...

Dworzec chorzow batory

Linia kolejowa biegnąca przez Chorzów Batory...

Chorzow orlik

Chorzów: Orliki czynne od poniedziałku

Ch um chorzow1

Chorzów: CBŚP przeszukuje domy prezydenta...