Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia. Wiceprezesem został Szymon Michałek z Chorzowa

W sobotę, 24 kwietnia 2021 r., odbyło się spotkanie założycielskie Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia. Wiceprezesem instytutu został Szymon Michałek, twórca Sektora Rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów i prezes Stowarzyszenia „Cicha 6”.

IRRS

Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia zrzesza samorządowców i społeczników z całego województwa śląskiego. Wśród celów instytutu znalazły się m.in. promocja samorządności i aktywności społecznej, promocja kultury oraz dziedzictwa narodowego, wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, pomoc mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów w społeczności lokalnej czy promocja tradycji i kultury śląskiej.

Prezesem Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia został Rafał Kandziora, radnego Sejmiku Województwa Śląskiego i byłego dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Zabrzu.

- To jest wspaniała płaszczyzna, szczególnie potrzebna w dzisiejszych czasach dla Śląska. Jesteśmy przed ważnymi zadaniami dotyczącymi transformacji. Chcielibyśmy zadbać o to, by działa się ona w sposób sprawiedliwy i korzystny dla Śląska. Wszystkie środowiska i osoby, które chcą wspierać transformację Śląska powinny do nas dołączyć. Mam nadzieję, że skład Instytutu i zapisy statutowe uprawniają nas do tego, by mocno dbać o to, by transformacja Śląska przebiegała sprawiedliwie - mówi prezes IRSS Rafał Kandziora.

Szymon Michałek wiceprezesem Instytutu Rozwoju Regionalnego Silesia

We władzach instytutu, jako jeden z wiceprezesów, znalazł się także Szymon Michałek z Chorzowa. Znany jest przede wszystkim jako społecznik oraz twórca i organizator znanego na całą Polskę Sektora Rodzinnego na stadionie Ruchu Chorzów oraz prezes Stowarzyszenia „Cicha 6”.

W zarządzie IRRS są także: Alina Nowak (wiceprezes), Dariusz Iskanin (wiceprezes), Maria Materla (sekretarz) oraz Łukasz Litewka (skarbnik).

fot. Tymoteusz Staniek

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon