Powitanie jesieni w Parku Śląskim. Kiermasz kwiatowy, koncert gospel i potańcówka

W najbliższy weekend, 23-25 września 2022 r., w Parku Śląskim zaplanowano powitanie jesieni. Będą to trzy dni wypełnione atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Co zaplanowano?

fot. FB/Park Śląski
Parkowy Kiermasz Kwiatowy

Parkowy Kiermasz Kwiatowy

Powitanie jesieni w Parku Śląskim to m.in., cieszący się dużą popularnością, Parkowy Kiermasz Kwiatowy. Odbędzie się w dniach 23-25 września w Ogrodzie Mozaikowym, obok hali Kapelusz.

- Tradycyjnie będziecie mogli tutaj znaleźć wspaniałe okazy roślin, ziół, traw ozdobnych oraz rękodzieła nawiązującego do świata przyrody. Nie zabraknie również lokalnych wystawców gastronomicznych, animacji dla dzieci, występów artystycznych oraz ciekawych prelekcji! – wymieniają organizatorzy kiermaszu.

Kwiatowa Gra Terenowa

Kiermaszowi będzie towarzyszyła Kwiatowa Gra Terenowa, którą zaplanowano na sobotę, 24 września. Karty do gry będzie można pobrać w godzinach 11.00 – 14.00, zakończenie w Parkowym Punkcie Informacyjnym o godz. 16.00. Każda z drużyn otrzymuje długopis, kartki, mapkę z zaznaczonymi punktami.

Wynik uzyskany podczas Kwiatowej Gry Terenowej będzie brany pod uwagę w rywalizacji kompasowej w ramach cyklu Parkowych Gier Terenowych. Zgłoszenia do gry będą przyjmowane do piątku, 23 września, do godziny 16:00 na adres mailowy: marketing@parkslaski.pl.

Warsztaty gospel i koncert

W pierwszy jesienny weekend w Parku Śląskim odbywać się będą także XI Międzynarodowe Warsztaty Gospel, które zakończą się finałowym koncertem na Kręgach Tanecznych, który zaplanowano na niedzielę, 25 września, o godz. 17.00.

Warsztaty poprowadzą Gabi Gąsior i Adam Saczka – zapisy jeszcze trwają (koszt uczestnictwa: 87 zł - cena obejmuje: obiad x 3 dni, przejazdy, warsztaty oraz materiały warsztatowe).

Potańcówka w rytmie latino

Dodatkowo, jeśli pogoda na to pozwoli, na Kręgach Tanecznych odbędzie także się Potańcówka w rytmie latino. Zaplanowano ją na sobotę, 24 września, w godz. 18.00 - 22.00. - Lekcje gorącego tańca latino od podstaw zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy poprowadzą instruktorzy ze szkoły La Clave w Katowicach - dodają organizatorzy.

Archi Natura

Może Cię zainteresować:

Archi-Natura – happening taneczny w Ogrodzie Japońskim

Autor: Redakcja

13/09/2022

Dzień Kartofla

Może Cię zainteresować:

Dzień Kartofla w chorzowskim skansenie

Autor: Maciej Poloczek

20/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon