Potężna nawałnica nad Chorzowem. Wiatr w porywach do 115 km/h

Z północy nad Górny Śląsk dotarła potężna nawałnica. Straż Pożarna w całym województwie interweniowała już około stu razy.

Chorzów nawałnica

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa już w niedzielę po południu wysłało do mieszkańców całego kraju SMS-y z alertem o treści: Uwaga! Wieczorem, w nocy i jutro (16/17.01) silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie. Kolejne ostrzeżenie w poniedziałek, 17 stycznia 2022 r., po godz. 12.00 dla województwa śląskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązuje do godz. 17.00.

- Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 115 km/h, z zachodu i północnego zachodu – czytamy w ostrzeżeniu.

Komunikat dotyczy powiatów: będziński, Bytom, Chorzów, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jaworzno, Katowice, kłobucki, lubliniecki, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Zabrze i zawierciański.

Straż Pożarna interweniowała już około 100 razy

Jak poinformowała mł. bryg. Aneta Gołębiowska, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, strażacy w poniedziałek do godz. 13.30, w związku z nawałnicą interweniowali już około stu razy. Najczęściej w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej i Gliwic.

Od godz. 14.00 w województwie śląskim obowiązuje także ostrzeżenie dotyczące oblodzenia. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C – czytamy w alercie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Nowy komendant Państwowej Straży Pożarnej

Nowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie

Chorzów Pożar na ul Powstańców

Groźny pożar w Chorzowie. Ewakuowano 13 osób

Spotkanie służb z prezydentem Chorzowa

Prezydent Chorzowa zwołał spotkanie służb

Pilne

Wybuch gazu na Irysie. Dwie osoby poszkodowane

Chorzów pożar w zakładzie Novichem

Pożar w firmie Novichem w Chorzowie. Jakie były przyczyny?

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden