Poszukiwany wpadł w Chorzowie, bo… rozklejał ulotki

112

Policjanci z Chorzowa Batorego zatrzymali 33-letniego mieszkańca Zabrza, który nielegalnie naklejał ulotki na latarniach. Jak się okazało na sumieniu miał nie tylko to drobne wykroczenie.

Mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, podczas patrolu na ul. Armii Krajowej, zauważyli mężczyznę, który naklejał ulotki na latarniach, czyli w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Jest to wykroczenie, więc policjanci podjęli wobec niego interwencję, a 33-latek z Zabrza został ukarany mandatem. To jednak tylko jeden z jego problemów.

- Po sprawdzeniu w policyjnych systemach mężczyzna okazał się być poszukiwanym celem odbycia kary. Zabrzanin został zatrzymany – informują mundurowi z Chorzowa.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 63a kodeksu wykroczeń, każdy kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez wymaganej zgody właściciela lub zarządcy budynku, ogrodzenia, latarni itp., podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. Wobec takiej osoby można również orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policjanci z Chorzowa uratowali kobietę z pożaru

Uratowali kobietę z pożaru. Akcja policjantów z Chorzowa

Policja radiowóz

Jechał za szybko i pod wpływem narkotyków, a to nie koniec!

Nawoływał do zabicia prezydenta

Nawoływał do zabicia prezydenta i premiera

Chorzów nielegalny salon

Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier

Chorzów zatrzymany włamywacz

Złodziej za kratkami. Włamywał się do firm z Chorzowa

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego

112

Po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja