Poszukiwany wpadł, bo nie miał maseczki. Trafił już do aresztu

Obowiązek zakrywania ust i nosa w sklepach nadal obowiązuje i warto się do niego stosować. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Chorzowa, który przez brak maseczki trafił za kratki.

Chorzów policja radiowóz

Mundurowi systematycznie sprawdzają czy przestrzegany jest obowiązek zakrywania ust i nosa w placówkach handlowych. We wtorek, 8 lutego 2022 r., kontrolowali m.in. jeden z sklepów przy ul. Żółkiewskiego w Chorzowie Batorym.

Zatrzymali tam do wylegitymowania mężczyznę, który nie miał założonej maseczki i… okazało się, że jest on poszukiwany przez sąd. Mieszkaniec Chorzowa ma do do odsiedzenia karę trzech miesięcy pozbawienia wolności. Trafił już do aresztu w Bytomiu, a na odchodne dostał mandat za brak maseczki.

Przez brak maseczki w Chorzowie wpadło więcej osób

To już kolejny taki przypadek w Chorzowie. W grudniu 2020 roku podczas kontroli w jednym ze sklepów wylegitymowano 39-latka, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Mężczyzna był bardzo pobudzony i po kontroli osobistej okazało się, że ma przy sobie amfetaminę. Dodatkowo był poszukiwany przez policję i prosto ze sklepy trafił do policyjnego aresztu.

Z kolei w kwietniu ubiegłego roku 35-latek, wobec którego mundurowi z chorzowskiej „jedynki” podjęli interwencję w związku z brakiem maseczki, okazał się być poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Postępowanie przeciwko niemu prowadziła słowacka policji. Trafił więc do aresztu, a stamtąd do naszych południowych sąsiadów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów zatrzymany z narkotykami

Chciał uniknąć więzienia. Wpadł z narkotykami w Chorzowie

Policja

Wezwał policję, ale chyba o czymś zapomniał

Chorzów zatrzymany poszukiwany

Ukrywał się przez 10 lat. Został zatrzymany w Chorzowie

112

Wpadł w Chorzowie, bo… rozklejał ulotki

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego

Pierwsza przejażdżka motocyklem i zabrane prawo jazdy

Pierwsza przejażdżka motocyklem i… zabrane prawo jazdy

Chorzów nielegalny salon

Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier