Poszukiwanie wiosny w Parku Śląskim. Spacery z ogrodnikiem i gra terenowa w niedzielę 21.03

Gdzie w Chorzowie szukać pierwszych oznak wiosny jeżeli nie w Parku Śląskim? W najbliższą niedzielę, 21 marca 2021 r., odbędą się tam wyjątkowe spacery z parkowym ogrodnikiem i wiosenna gra terenowa.

Park slaski

Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca, Park Śląski zaprasza na spacery z parkowym ogrodnikiem. Będzie to okazja do wspólnego poszukiwania pierwszych oznak wiosny w chorzowskim parku. Spacery wyruszą w trzech turach o godz. 12.00, 13.00 i 14.00 sprzed siedziby Fundacji Parku Śląskiego, która mieści się przy Alei Gwiazd 2. Zapisy na spacery przyjmowane są mailowo na adres marketing@parkslaski.pl.

Jeżeli emocje na zwykłym spacerze są niewystarczające, to pierwszego dnia wiosny można wziąć udział w grze terenowej z trasą wytyczoną po alejkach Parku Śląskiego.

- Podczas tej wiosennej przygody będzie można napotkać łamigłówki, zagadki oraz zadania zręcznościowe, w których będziecie musieli wykazać się sprytem i kreatywnością – informuje Park Śląski.

Gra terenowa będzie się odbywać w godzinach 12.00 – 16.00. Zabawa zacznie się przy budynku dyrekcji Parku Śląskiego na Alei Różanej 2. Tam będzie można pobrać mapę oraz kartę gry. Można w niej wziąć udział indywidualnie lub w grupach od 2 do 5 osób. Jeden z punktów gry został przygotowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Zapisać przyjmowane są również pod adresem marketing@parkslaski.pl.

fot. FB/Park Śląski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon