Porażka w ostatniej sekundzie - Chorzowianki mają problem

Piłkarki ręczne Ruchu Chorzów w końcu walczyły jak równe z równymi. Zabrakło szczęścia, bo KPR Gminy Kobierzyce wygrał po rzucie karnym w ostatniej akcji meczu.

04

Nowy sezon Superligi kobiet na razie nie jest przyjemny dla KPR Ruch Chorzów. Piłkarki ręczne prowadzone przez Marko Brezicia rozpoczęły rozgrywki od trzech wyraźnych porażek. W pierwszych starciach lepsze były rywalki z EKS Start Elbląg (20:30), MKS Perła Lublin (24:34) i Eurobud JKS Jarosław (20:29).

W sobotę chorzowskie szczypiornistki udały się do Kobierzyc. Rywalki miały na koncie sześć punktów i to one były stawiane w roli faworytek. Kibice jednak zobaczyli niezwykle zacięte spotkanie, którego losy ważyły się do ostatniej sekundy.

W ostatniej chwili

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:13. Po zmianie stron nadal oglądaliśmy walkę bramkę za bramkę. W ostatniej minucie gospodynie rzuciły na 24:23, ale odpowiedź Ruchu była skuteczna. Niemal równo z syreną końcową sędziowie podyktowali rzut karny dla drużyny z Kobierzyc. Zorica Despodovska nie pomyliła się i Ruch znowu został z niczym.

Sytuacja w tabeli jest coraz bardziej niepokojąca. Chorzowskie piłkarki ręczne zajmują ostatnie miejsce, mając na koncie zero punktów. Kolejnymi rywalkami będą zawodniczki Metraco Zagłębie Lubin.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Olimpia Elbląg Ruch Chorzów

Niebieskim pozostały baraże

Stadion Śląski reprezentacja Polski

Będą dwa spotkania reprezentacji na Stadionie Śląskim?

Stępień Siemianowski

Ruch Chorzów idzie za ciosem. Tym razem gwiazda III ligi

Ruch Chorzów Wisław Puławy

Sześć goli przy Cichej i pierwsza porażka Ruchu Chorzów

Lonsko fana dla Ruchu Chorzów

Ślōnsko fana dla Ruchu Chorzów

Memoriał Janusza Kusocińskiego

Gwiazdy na 67. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego

Ruch chorzow 3

Najstarsze Derby Śląska dla Niebieskich. Ruch...