Porażka w Goczałkowicach. Przerwana seria Ruchu Chorzów

Po serii dziewięciu ligowych zwycięstw z rzędu Ruch Chorzów przegrał na wyjeździe z LKS-em Goczałkowice-Zdrój. Niebiescy nadal są liderem tabeli, ale mają już tylko dwa punkty przewagi nad Polonią Bytom.

Ruch przegrana

Rekordowa seria zwycięstw został przerwana. Ruch Chorzów nie dał rady beniaminkowi 3. ligi i z Goczałkowic-Zdroju wrócił bez punktów. Już poprzedni mecz z Pniówkiem Pawłowice dla Niebieskich był ciężki, co potwierdził trener Ruchu, Łukasz Bereta. We wtorek udało się jednak zdobyć komplet punktów, ale sobota nie była szczęśliwa dla chorzowskiego klubu.

LKS Goczałkowice-Zdrój – Ruch Chorzów 2:1

Do przerwy Ruch Chorzów prowadził 1:0. W 29. minucie rzut karny pewnie wykorzystał bowiem najlepszy strzelec Niebieskich, Mariusz Idzik. Po zmianie stron był już o wiele gorzej. W 51. minucie wyrównał Bartosz Marchewka. Siedem minut później, gdy samobójcze trafienie zaliczył Łukasz Sikora, LKS wygrywał już 2:1. Ruch atakował do końca, ale brakowało skuteczności i z Goczałkowic wrócił bez punktów.

- Ciężki mecz. Nawet w pierwszej połowie, gdy prowadziliśmy, klub z Goczałkowic miał wiele sytuacji, żeby zdobyć bramkę (…) Graliśmy drugi mecz w tym tygodniu i to niestety było widać (…) Resetujemy głowy. Ten licznik się zatrzymał, ale mamy jeszcze tydzień i musimy się jak najlepiej przygotować na mecz z Górnikiemdla TV Niebiescy mówił po meczu trener Niebieskich, Łukasz Bereta.

Tuż za plecami Niebieskich jest Polonia Bytom

Ruch Chorzów nadal prowadzi w tabeli, ale tuż za plecami ma Polonię Bytom. Sąsiedzi wygrali na wyjeździe z ROW-em Rybnik i mają do Niebieskich już tylko dwa punkty straty. W ostatniej kolejce rundy jesiennej chorzowski Ruch zagra z rezerwami Górnika Zabrze (11. miejsce w tabeli), a bytomska Polonia ze Stalą Brzeg (9. miejsce w tabeli). Wszystko wskazuje na to, że to między zespołami z Chorzowa i Bytomia rozegra się walka o awans do 2. ligi.